Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
10 Bin Tutsak Açlık Grevine Giriyor

10 Bin Tutsak Açlık Grevine Giriyor

04 Kasım 2012 Pazar 16:18
Deniz Kaya, 5 Kasım'dan itibaren cezaevlerindeki hasta, yaşlı ve çocukların dışındaki tüm tutsakların açlık grevine dâhil olacağını belirtti.

PKK'li ve PAJK'lı tutsakların PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın sağlık, güvenlik ve özgürlük koşullarının sağlanması ve anadil üzerindeki baskıların kaldırılması amacıyla 12 Eylül tarihinden itibaren başlattıkları süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemine ilişkin cezaevlerinde bulunan tüm PKK'li ve PAJK'lı tutsaklar adına yazılı açıklama yapan Deniz Kaya, 5 Kasım'dan itibaren cezaevlerindeki hasta, yaşlı ve çocukların dışındaki tüm tutsakların açlık grevine dâhil olacağını belirtti.

 
Kaya yaptığı açıklamada 5 Kasım tarihinden itibaren eylemlerini üst aşamaya çıkaracaklarını kaydederek, "12 Eylül'de başlattığımız süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemimiz bu gün 54'üncü güne girmiş bulunmaktadır. Bu gün itibarıyla eylemimizi bir üst aşamaya çıkarıyoruz. 5 Kasım tarihinden itibaren, eylemimize 10 bin kişiyle devam edeceğiz. 5 Kasım Pazartesi gününden itibaren, Kürdistan ve Türkiye'deki tüm cezaevlerinde hasta, yaşlı ve çocuklar dışında kalan tüm tutsak arkadaşlarımız, süresiz-dönüşümsüz açlık grevine dâhil olacaklardır" dedi. (DİHA)

Diğer Haberler