Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
11 Amerikan Tankı Irak’a Ulaştı

11 Amerikan Tankı Irak'a Ulaştı

07 Ağustos 2010 Cumartesi 16:55
Irak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, ABD'den satın alınan 140 adet M1A1 Abrams savaş tankından 11 adetinin bugün Irak'a ulaştığını açıkladı.
Irak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Amerika Birleşik Devletleri'nden (ABD) satın alınan 140 adet M1A1 Abrams savaş tankından 11 adetinin bugün Irak'a ulaştığını açıkladı.

Irak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan yetkili bir kaynak, AKnews'e yaptığı açıklamada, "Bugün 11 Amerikan tankı Basra'nın güneyinde bulunan Um Qesr deniz üssüne ulaştı. Irak yönetimi onları Bağdat'ta ulaştırmayı düşünüyor" dedi.

Kaynak, "Gelen 11 tank, Irak tarafından ABD'den satın alınan ve birkaç postayla Irak'a ulaşacak olan 140 adet tankın ilk bölümüdür. Bu tanklar, ABD ile Irak arasında 140 adet tankın Irak ordusuna verilmesi yolundaki anlaşmaya göre geliyor” dedi.

Irak'ın ikinci büyük kenti olan Basra, Basra eyaletinin merkezidir ve 590 kilometre başkent Bağdat'ın güneyinde bulunuyor.
 
AKnews / foto: arşiv

Diğer Haberler