Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
145 STK’dan Diyalog Çağrısı

145 STK'dan Diyalog Çağrısı

18 Ağustos 2010 Çarşamba 14:55
Diyarbakır'daki 145 Sivil Toplum Örgütü, kalıcı bir çözüm için diyalog sürecinin başlatılması ve sürece katkı sunabilecek hiç kimsenin dışlanmaması gerektiğini belirtti.
DİYARBAKIR - 149 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi, Sümer Park Resepsiyon Salonu önünde toplanarak PKK'nin ilan ettiği ateşkesle ilgili basın açıklaması düzenledi. İş sendikaları, insan hakları dernekleri, kültür ve kadın kuruluşları temsilcilerinin katıldığı açıklamayı Türkiye İnsan Hakları Vakfı Diyarbakır Temsilcisi Sezgin Tanrıkulu okudu.

Açıklamasında,kalıcı bir çözümü mümkün kılmak için diyalog sürecinin başlatılması gerektiğini savunan Tanrıkulu, bu sürece katkı sunabilecek hiç kimsenin dışlanmaması, sürecin dışında tutulmaması gerektiğini söyledi.

Tanrıkulu, silahların bir daha kullanılmaması ve sorunun çözümü için sivil toplum örgütü olarak üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerini sözlerine ekledi.(İLKHA)

Diğer Haberler