Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
17 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı

17 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı

29 Ekim 2012 Pazartesi 15:10
Sıcaklık, ülkenin iç ve doğu bölgelerinde 2 ila 4 derece artacak.

Sıcaklık, ülkenin iç ve doğu bölgelerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü`nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı bölgelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Edirne ve Kırklareli ile akşam saatlerinden itibaren Marmara`nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında, gece saatlerinde Marmara`nın güneybatısı ve Kıyı Ege ile İstanbul, Tekirdağ ve Manisa çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının, ülkenin iç ve doğu bölgelerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege`de kuvvetli (40-60 km/s), Çanakkale, Gökçeada, Bozcaada ve Kuzey Ege kıyılarında zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Edirne ve Kırklareli ile akşam saatlerinden itibaren Marmara`nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında, gece saatlerinde Marmara`nın güneybatısı ve Kıyı Ege ile İstanbul, Tekirdağ ve Manisa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI

Rüzgarın, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı (Lodos), Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), Çanakkale, Gökçeada, Bozcaada ve Kuzey Ege kıyılarında zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/s) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Deniz ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra Silivri ve Çatalca çevreleri, akşam saatlerinden itibaren il genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, gece saatlerinde il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor. (24)

ANKARA: Parçalı az bulutlu (24)

İZMİR: Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra kuzey ve batı ilçeleri, akşam saatlerinden itibaren il genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/s) esmesi bekleniyor. (25)

ADANA: Az bulutlu (27)

ANTALYA: Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu (24)

SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu (29)

VAN: Parçalı ve az bulutlu (15)

ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu (16)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (22)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü`nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

Marmara: Parçalı çok bulutlu, bölgenin batısı ile akşam saatlerinden itibaren İstanbul, gece saatlerinde Kocaeli, Yalova, Bursa ve Balıkesir çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne ve Kırklareli ile akşam saatlerinden itibaren Çanakkale ve Tekirdağ`da, gece saatlerinde İstanbul ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), Çanakkale, Gökçeada ve Bozcaada çevrelerinde zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

Ege: Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra İzmir`in kuzey ve batı ilçeleri, akşam saatlerinden itibaren bölgenin kıyı kesimleri ile Denizli, Uşak ve Kütahya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren İzmir, gece saatlerinde Aydın, Muğla ve Manisa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı (Lodos), Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), Kuzey Ege kıyılarında zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu, zamanla batısının parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı az bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

Diğer Haberler