Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
2015 Seçimlerinde Aday Değilim

2015 Seçimlerinde Aday Değilim

17 Kasım 2012 Cumartesi 08:34
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2015 seçimlerinde milletvekili adayı olmayacağını söyledi.
Bursa`da bir televizyon kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Arınç, bu dönemden sonra siyasete nokta koyacağı yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, hırslı bir adam olmadığını söyledi.

Buna karşılık siyasette bir şey beklemeden de çalışılmayacağını ancak kendisinin burada asgari limitte olduğunu ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

``Ben Allah rızası ve milletin hukukunu gözetmek için bu siyaseti yaptığı yaptığımı düşünüyorum. Şimdi bir kararımız var, üç dönemden sonra bir daha aday olamayacaksınız. Birileri üzülüyor, ağlıyor olabilir, birileri bundan vazgeçilsin diyebilir, ben çok şükür yarabbi diyorum. Demek ki 5 dönem milletvekilliğinden sonra 40 yıllık siyasetin bir yerde nokta, virgül konulması şart.

Ama ben madem ki kararımız, budur, buna saygı duyuyorum, `ben aday değilim` diyorum. Bunu bugünden söylememin hiçbir mahsuru yok, bunu bugünden söylemeyenler belki yarına ait bir hesapları vardır onun için söylemiyordur. Ömrüm olursa 2015 seçimlerinde ben milletvekili adayı değilim, şartlar değişir mi değişmez mi? Hiç onu da hesaplamıyorum. `Peki kardeşim sen milletvekili adayı olma ama belediye başkanı adayı ol` derlerse, ona da bugünden cevap veriyorum kimse benim üzerimden hesap yapmasın. Ben `belediye başkanlığını da düşünmüyorum` diye bugünden söylüyorum. Benim gidişimi bir fırsat olarak görmeye çalışanlar var, başkaları üzerinden hesap yapıyorlar. İnsana dayanma ölür, ağaca dayanma kurur...`

Diğer Haberler