Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
28 Şubat 4. Dalgası Devam Ediyor

28 Şubat 4. Dalgası Devam Ediyor

08 Mayıs 2012 Salı 12:58
28 Şubat soruşturması kapsamında başlatılan 4. dalga operasyonunda aramalar devam ediyor.

Sabah saatlerinde özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliğı tarafından yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamındaki 4. dalga aramaları devam ediyor. Aralarında 6'sı muvazzaf olmak üzere 18 asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

4. dalga operasyonunun Ankara, İstanbul, İzmir, Kars, Denizli, Erzurum, Uşak, Balıkesir ve Erzincan'da sürdürüldüğü belirtildi.

Ankara'da 8, İstanbul'da 3 adreste, İzmir'de de bir emekli tümgeneralin evinde aramalar halen devam ederken, Ankara'da 3'ü muvazzaf, 5'i emekli askerin evinde aramalar gerçekleştiriliyor. Ankara'daki aramaların diğer bir adreside Fevzi Çakmak Sitesi Askeri Lojmanları oldu.

İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Emekli Korgeneral Çetin Saner'i Karaburun ilçesindeki evinde gözaltına aldı. Korgeneral Saner, bir dönem Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

4. dalga kapsamında Denizli'deki Tumgeneral İlhan Özcan Kışlası'nda da arama yapılıyor. Ayrıca, İstanbul'da emekli Tümgeneral Çetin Dizdar'ın evinde arama yapılıyor.

Aramaların başka bir adreside Erzincan 3.Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Berkay Turgut'un Ofisi ve Garnizon Komutanlığıydı. Buradaki aramalar devam ediyor.

Öte yandan Emekli Korgeneral Tevfik Özkılıç, Emekli Korgeneral Hakkı Kılıç, Tümgeneral Berkay Turgut ve Emekli Korgeneral Mustafa Bıyık hakkında gözaltı kararı verildi.

Diğer Haberler