Muslim: Tirkiye dê winda bike!
Salih Muslim wiha got: “Tirkiyê di nav çirava Sûriyê de ye. Tirkiye jî dê weke DAIŞê tarûmar bibe.”
Barzanî: Guhertinek mezin di rê de ye!
Serok Barzanî ragihand ku di hevdîtinên Enqerê de mijarên tekoşîna li dijî DAIŞê, pêvajoya aştiyê û dibistanên Gûlen, hatine gotûbêjkirin.
Weşanxaneyê Roşna ra Di Kitabî
Weşanxaneyê Roşna ra di kitabê bînî vejîyayî. Kitabo yewin "Estanekan û Meselayanê Gêlî ra" yo, hetê Şahab Laçînî ra amade bîyo. Kitabo diyin ke Weşanxaneyê Roşna ra weşanîya, bi nameyê "Nuşteyê Verênî" yê Cemal Pîranijî yo.
”28 Şubat Diyarbakır’da Hortladı”ya TEKZİP

"28 Şubat Diyarbakır'da Hortladı"ya TEKZİP

14 Ocak 2013 Pazartesi 17:14
04.01.2013 tarihinde haberdiyarbakır.com adresinde M.Sait Adıyaman imzasıyla yayınlanan ’28 Şubat Diyarbakır’da hortladı.’ haberine TEKZİP

CEVAP VE DÜZELTME METNİ

04.01.2013’te Diyarbakır Evliya Çelebi Ortaokulunda dersebaşörtülü olarak giren öğretmen Kadriye Sevgi Yılmaz’ı, yaptığının mevzuata aykırı olduğu, okul yöneticisi olarak mevcut mevzuata göre derse başörtülü olarak (serbest kıyafetle)giremeyeceği hususlarında uyardım. Öğretmen eyleminde ısrarcı olunca ona Diyarbakır ili Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün vereceği talimata göre hareket edeceğimi ancak işin mevcut şekliyle yetkilerimi aştığını ifade ettim. Kendisini Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürüyle görüşmesi için (tek başına gidemeyeceğini söylediği için okula beraber gidip geldikleri okulumuz öğretmenlerinden Hamit Çiçek’in aracıyla birlikte) gönderdim. Buna dair tutanak da tuttum. Öğretmen Kadriye Sevgi Yılmaz rızasıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gitmek üzere okuldan ayrılmış, ancak çok kısa bir süre sonra şehrin oldukça dışında olan okula, sonrasında Eğitim Bir-Sen Diyarbakır şube yöneticileri olduğunu öğrendiğim birkaç şahıs ve haber ajansıyla beraber geri dönmüştür.Kadriye Sevgi Yılmaz’ı yasak olduğuna dair uyardığım halde bir video çekimi yapılmış sonrasında ülke çapında birçok haber kaynağında yayınlanmıştır.

Olayın geleceği aşamayı önceden kestiremeyen öğretmen, daha sonra yaptığının hata olduğunun farkına varmış ve Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığına 07.01.2013 tarihinde başvurarak 2013/488 tahkikat numaralı dosyada konu ile ilgili yayınların kaldırılmasını talep etmiştir. Aynı ifadede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gitmek için dışarı çıktığını da ikrar etmiştir. Dolaysıyla olayda,öğretmenin sınıftan zorla çıkarılma hadisesi hele hele öğretmenin yaka paça dışarı atılması hadisesi asla vuku bulmamıştır. Bu beyan, habere ve olaya ilginin artırılması için yapılmış hayali ve haksız bir ilaveden ibarettir.

Yanlış bilgilerden hareket edilerek konuyla alakadar olduğunu düşünen ilgili ilgisiz herkes, olayın basında yer alış şekli esas alınarak günlerdir hakkımda karalama kampanyası yürütülmüş, kişilik haklarıma ağır saldırılarda bulunulmuştur. Ayrıca eşi başörtülü biri olarak başörtüsü yasağının müsebbibi ve tarafı olmadığım halde yasağın sebebi ve başörtüsü ve din düşmanı olarak gösterildim. Yapılan iftira ve hakaretlerle onurum ve mesleki itibarım ayaklar altına alınmıştır. Şu husus da çok iyi biliniyor ve bilinmelidir ki, kamuda başörtüsü yasağı benim uygulamaya koyduğum bir yasak olmadığı gibi bu yasağın kaldırılması da benim inisiyatifimde değildir. Özetle günlerdir maruz kaldığım asılsız ithamlar, hakaret ve iftiralara dayalı beyan ve demeçler kişilik haklarımı ağır ihlallere uğratmıştır. Bu durum hukuken suç olduğu gibi ilahi adalet nazarında en ağır hak ihlallerinden sayılan kul hakkına girmektir. Maruz kaldığım haksızlıklara karşı yasal haklarım saklı kalmak kaydıyla hatada ısrar edilmemesi ve daha fazla zarar görmemem için düzeltme ve cevap hakkı mahiyetinde olan bu metnin yayınlanmasını yasal hakkım olarak talep ediyorum.14/01/2013             

Zeynelabidin DEMİR

Diyarbakır Evliya Çelebi Ortaokulu Müdürü

NOT: İlgili habere ilişkin VİDEO linki:

http://www.ilkehaberajansi.com.tr/video/28-subat-diyarbakirda-hortladi-video-izle.html

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları
24 Ağustos 2016 Çarşamba 16:19
18 Ağustos 2016 Perşembe 01:25
16 Ağustos 2016 Salı 17:06
11 Ağustos 2016 Perşembe 15:03
29 Temmuz 2016 Cuma 19:59
22 Temmuz 2016 Cuma 18:53
22 Temmuz 2016 Cuma 04:19
21 Temmuz 2016 Perşembe 00:03
19 Temmuz 2016 Salı 16:21
19 Temmuz 2016 Salı 16:12