Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
’28 Şubat Soruşturması Sivillere Uzanacak’

'28 Şubat Soruşturması Sivillere Uzanacak'

04 Mayıs 2012 Cuma 00:37
28 Şubat soruşturması kapsamında dönemin İstihbarat Daire Başkanvekili Bülent Orakoğlu ve eski bakan Hasan Celal Güzel ifade verdi. Orakoğlu, soruşturmanın sivillere de uzanacağını söyledi

28 Şubat soruşturması kapsamında dönemin İstihbarat Daire Başkanvekili Bülent Orakoğlu ve eski bakan Hasan Celal Güzel ifade verdi. Orakoğlu, soruşturmanın sivillere de uzanacağını söyledi

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin yürüttüğü “28 Şubat” soruşturması kapsamında dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanvekili Bülent Orakoğlu, Ankara Adliyesi'ne geldi.

Orakoğlu, özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili'ye ''mağdur ve tanık'' sıfatıyla yaklaşık 3.5 saat süreyle ifade verdi.

Orakoğlu, “O dönemle ilgili tüm bildiklerimizi 9 klasör olarak sunduk. Burada o dönemde yapılan bütün hukuksuzluklar, kanunsuzluklar hepsi vardı'' dedi.

Savcının sorularına da cevap veren Orakoğlu, ''Bu süreç devam edeceğe benziyor. Bana sorulan sorulardan bazı sivil unsurlarla ilgili savcılığın elinde çok ciddi belgeler olduğu ortaya çıkıyor” diye konuştu.

GÜZEL: TÜM BİLDİĞİMİ ANLATTIM


Bülent Orakoğlu’nun ardından eski bakanlardan Hasan Celal Güzel adliyeye giriş yaptı.

Güzel de ''mağdur ve tanık'' sıfatıyla Savcı Bilgili’ye yaklaşık 2 saat ifade verdi.

Hasan Celal Güzel, kendisinde olmayan bilgi ve belgenin savcılıkta bulunduğunu söyledi.

Güzel, 28 Şubat'ı ihbar eden dilekçelerinin savcı tarafından incelendiğini belirterek, “Bildiklerimi, bu konudaki mücadelemi, mağduriyetimi, hepsini anlattım'' dedi.

AKŞENER DE İFADE VERECEK


Savcı Mustafa Bilgili, dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener'i, bilgisine başvurmak üzere davet etti. Akşener'in, yarın ifade vermesi bekleniyor. STAR

 

Diğer Haberler