Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
28 Şubat’ta 5. dalga kuvvet komutanlarına

28 Şubat'ta 5. dalga kuvvet komutanlarına

28 Mayıs 2012 Pazartesi 12:47
28 Şubat soruşturmasında yeni bir operasyon başlatıldı. 4'ü dönemin kuvvet komutanları olmak üzere toplam 6 asker savcılığa çağrıldı.

28 Şubat soruşturmasında 5. dalga başladı. Operasyon İstanbul, Ankara, İzmir ve Muğla'da yürütülüyor.

Öncekilerin aksine gözaltına alınanların konutlarında arama yapılmazken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında gerçekleştirilen operasyonunda dönemin kuvvet komutanları ifadeye çağrıldı.

Savcılığa çağrılanlar arasında 4'ü emekli orgeneral toplam 6 asker bulunuyor. Emekli Orgeneral Teoman Koman ve Balyoz davası tutuklusu Emekli Orgeneral Çetin Doğan ile emekli Korgeneral Engin Alan'ın da ifadesi alınacak.

Soruşturma kapsamında, 28 Şubat döneminin Genelkurmay Plan Prensipler Başkanı emekli Korgeneral Vural Avar Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, ifadesine başvurulmak üzere Ankara'ya götürüldü.

Dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ahmet Çörekçi ve 1996'da yaş haddinden emekli olan eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Hikmet Köksal da polis eşliğinde ifadeye gidiyor.

Son dalga, Batı Çalışma Grubu'nun en üst makamına yönelik olarak yapılıyor.

Soruşturma kapsamında bugüne kadar aralarında orgenallerin de olduğu 75 muvazzaf gözaltına alınmış ve 51 kişi tutuklanmıştı.

Diğer Haberler