Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
500 kişilik iftar çadırı kurulacak

500 kişilik iftar çadırı kurulacak

18 Temmuz 2012 Çarşamba 13:29
Bingöl Belediyesi, Ramazan ayı münasebetiyle 500 kişilik iftar çadırı kuracak.

Bingöl Belediyesi, Ramazan ayı münasebetiyle 500 kişilik iftar çadırı kuracak. Bingöl Belediyesi Hizmet Binası`nın yanında kurulacak Bingöl Belediyesi`ne ait Ramazan çadırında günlük 500 kişinin iftar açabileceği ve çadırda 12 personelin çalışacağı belirtildi.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Serdar Atalay, "Ramazan ayı münasebetiyle Belediye Hizmet Binasının yan tarafında 500 kişilik iftar çadırı kuracağız. 500 kişilik iftar çadırı bir ay boyunca halkımızın hizmetinde olacaktır. İftar çadırımız fakir ve kimsesizlere hizmet vereceği gibi, yolda kalmış veya bir şekilde evine ulaşamayanlara da hizmet edecektir. Ayrıca Ramazan ayının kutsiyetini yaşamak, haz almak amacıyla iftar çadırımızda iftar açmak isteyenler de Belediyemizin misafiri olabileceklerdir" diye konuştu.

Sosyal yardımlaşmanın, merhamet ve şefkat duygularının yoğun yaşandığı Ramazan ayı boyunca bu hizmetin devam edeceğini ifade eden Başkan Atalay, iftar çadırı için hazırlanan yemeğe katkı sunmak isteyen hayırsever işadamı ve esnafın katkılarının kabul edileceğini belirterek, "Ramazan Ayının; İlimizin, milletimizin ve ülkemizin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

İLKHA

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları