Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Kürdistan Kamuoyuna [Sıdkı ZİLAN]
Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) eski Genel Sekreteri, Evet-Hayır Kampanyası ve diğer konulara ilişkin basın açıklaması yaptı.
Abadi ile Barzani’nin temsilcisi Trump’la bir araya gelecek

Abadi ile Barzani'nin temsilcisi Trump'la bir araya gelecek

15 Mart 2017 Çarşamba 23:36
Irak Başbakanı Haydar Abadi'nin önümüzdeki hafta gerçekleşmesi planlanan Washington ziyaretinde Kurdistan Bölgesi Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin'in de yer alacağı öğrenildi.

Irak Başbakanı Haydar Abadi, 7 Mart 2017 tarihindeki son Hewler ziyaretinde bir araya geldiği Kurdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ile gerçekleştirdiği toplantıda Amerika ziyaretinde Kurdistan Bölgesi Başkanlık Konseyi üyesi Fuad Hüseyin'in de katılmasını önerdiği öğrenildi.

Başkan Mesud Barzani'nin de, Başkanlık üyesi Fuad Hüseyin'in ziyarette yer almasını içeren öneriye olumlu yanıt verdiği öğrenildi.

Irak Başbakanı Haydar Abadi'nin başkanlığındaki bir Irak heyeti 20 Mart 2017, Pazartesi günü Washington'a uçarak burada ABD Başkanı Donald Trump ile bir toplantı gerçekleştirdiği kararlaştırılmıştı.

Amerika 22 Mart 2017, Çarşamba günü bir başka önemli toplantıya evsahipliği yapacak. IŞİD karşıtı uluslararası koalisyona dahil olan ülkelerin toplantısı gerçekleşecek.

Nêrîna Azad

Diğer Haberler