Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
ABD’de Her Yıl 80 Bin Kişi İslami Seçiyor

ABD'de Her Yıl 80 Bin Kişi İslami Seçiyor

03 Eylül 2010 Cuma 11:43
Amerika'da, Cesur adlı İslam merkezi tarafından yapılan açıklamada, ABD'de her yıl 80 bin kişinin Müslüman olduğu belirtildi.

ABD- Amerika'da faaliyet yürüten Cesur adlı İslami merkezi başkanı Dr. Fazıl Süleyman, Amerika'da her yıl ortalama 80 bin kişinin Müslüman olduğunu kaydetti.

Bir televizyon kanalına demeç veren Dr. Fazıl Süleyman bu rakamı İslami merkezler ve camilerin topladığı resmi verilere dayanak ifade ettiğini, verilerin Amerika'da resmi bir kurum tarafından da doğrulandığını belirtti.

Dr. Süleyman Amerika halkı arasında İslam'a yönelik emsalsiz bir ilgi oluştuğunu da sözlerine ekleyerek, " Amerikan temsilciler meclisi eski başkanının da, Amerikan halkı içerisinde İslam'ın kabul edilişine işaretle, "Amerika kültürü ve medeniyetinin yok olmaya doğru gittiği uyarısında bulunmuştu" dedi.

ABD emperyalizmi ve Siyonist rejimi bağlı kitle iletişimi araçlarının olumsuz propagandalarına rağmen, İslam dinine olan ilginin artış gösterdiği belirtilirken, New York'ta, saldırı düzenlenen ikiz kulelerin bulunduğu bölgeye cami yapılmasının önlenmesi için kitle iletişin araçlarının Müslümanlara ve İslam'a karşı geniş bir kampanya yürüttüğü de hatırlatıldı.

Diğer Haberler