Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
ABD’li Yazar: Obama Erbil’e Gitmeli

ABD’li Yazar: Obama Erbil’e Gitmeli

13 Ağustos 2010 Cuma 11:06
ABD’li gazeteci - yazar Jim Hoagland, “ABD Başkanı Obama'nın Ortadoğu ziyaretinde sadece İsrail ve Filistin'in değil, Kürtler’i de ziyaret etmesi gerektiğini” belirtti.
Jim Hoagland, Washington Post gazetesinin bugünkü sayısında yayınlanan yazısında, Kürdistan Bölgesi Hükümeti'ne, ABD'yle daha güçlü ilişkilerin kurulması için çaba sarf etmesini önerdi. Bunun, Erbil-Washington arasında stratejik bir ilişkiyi beraberine getireceğini ifade eden yazar, Ortadoğu'da istikrarın da böyle bir durumdan yarar göreceğini tahlil etti.

Hoagland, Barack Obama'ya hitaben de şunları yazdı:

"Başkan Obama'nın Kürtler'e ve onların taleplerine eğilmesi için uygun bir dönemdeyiz. Obama, öngörülen Ortadoğu ziyaretinde programına sadece İsrail ve Filistin'i almamalıdır. Çünkü, ziyaret edilmesi gereken Kürtler de var."

AKnews

Diğer Haberler