Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Adalet Ağaoğlu: AKP Sözünü Tutmadı

Adalet Ağaoğlu: AKP Sözünü Tutmadı

15 Ekim 2012 Pazartesi 22:28
12 Eylül referandumunda "Evet" oyu kullanan Adalet Ağaoğlu, bu kararıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Adalet Ağaoğlu: Bana AKP'li desinler demesinler umrumda değil fakat Başbakan ile büyük sorunum var

12 Eylül referandumunda "Evet" oyu kullanan Adalet Ağaoğlu, bu kararıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu, "Başbakan referandumdan önce sözler vermişti, meğer yalanmış" dedi.

Ağaoğlu Haber Türk'teki Söz Sende programında Balçiçek İlter'in sorularını yanıtladı.

Başbakan'a yeni anayasa sözünü tutmadığı için kızgın olduğunu ifade eden Adalet Ağaoğlu, Balçiçek İlter'in "O zamana dönseydiniz yine "Evet" oyu verir miydiniz?" sorusuna, Adalet Ağaoğlu, "Şimdi başka şeyler biliyorum. O zaman bunları bilmeden “Evet” demiştim. Başbakan millete bir söz vermişti. O sözün yalan olduğunu düşünmedim. Meğer yalanmış. Anayasa sözünü de meğer lider olmak için vermiş." diye cevap verdi.

‘Tayyip Bey verdiği sözü tutmadı’

 

"Bana AKPli desinler demesinler umrumda değil fakat Başbakan ile büyük sorunum var." diyen ünlü yazar sözlerine şöyle devam etti: Seçim sırasında meydanlarda ne sözler verdi... ''Anayasayı millet yapacak'' dedi. Altını çizdim ben bu söylediklerinin. "Millet yapacak" demek darbe anayasası çöpe atılacak demek. Ama Tayyip Bey, verdiği sözü tutmadı. Ben şunu söyledim, bundan önceki anayasaya baktım ilk 4 madde altı kırmızı ile çizilmiş, bunu değiştiremiyorlar. O öylece kaldıktan sonra hiçbir şey değişmez. Kürt sorunu da çözülmez, demokrasi de olmaz, sivil anayasa da olmaz.

 

‘Anayasa sözünü iktidarda kalmak için vermişler’

 

Anayasayı 3 yılda değiştirceklerdi. Değil 3 yıl, 3 asır yetmeyecek. Habire orayla burayla oynayıp duruyorlar. Bir de o 120, 121. maddeler gibi maddeler içeride dururken neresini düzeltecekler. Bunu artık 4 çocuk annesi yaşlı bir kadın bile biliyor. Referanduma evet oyu verdiğim için pişman değilim ama geleceğe baktığımda umutsuzum. Beklentimin sonucu gelmedi. Sonradan uyandım. Meğer "anayasayı değiştireceğiz" demeleri; sadece iktidarı ellerinde tutmak için verilmiş bir sözmüş. (T24)

 

Diğer Haberler