Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin’den İmralı Açıklaması

Adalet Bakanı Sadullah Ergin'den İmralı Açıklaması

04 Ocak 2013 Cuma 09:38
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, BDP heyetinin İmralı ziyaretiyle ilgili açıklama yaptı.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ve BDP Batman milletvekili Ayla Akat Ata'nın bugün İmralı adasında Abdullah Öcalan ile görüşmelerine ilişkin ilk açıklama Adalet Bakanı Sadullah Ergin'den geldi.

Ergin, ziyaretin kendi izinleri dahilinde olduğunu söylerken, istismar edilirse sürecin sonunun gelmeyeceğine dikkat çekti.

"BİZ İZİN VERDİK"

Katıldığı 5. Büyükelçiler Konferansı'nda basın mensuplarının konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Ergin, şunları söyledi:

"Parlamenterler zaman zaman hapishaneleri ziyaret etmek için izin isteyebilirler. Böyle talepler olabilir. Zaten Ayla Akat ve Ahmet Türk'ten böyle bir talep gelmişti. Bakanlık izin verdi, kabul ettik. Sabahtan İmralı Adası'na gittiler ve yolculuk dışında bir saati aşkın bir görüşme yaptılar."

"İSTİSMAR EDİLİRSE..."

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "Görüşmeden umutlu musunuz?" sorusuna; "Sürecin ülke yararına olduğunu düşünüyoruz" yanıtını verdi.

Ergin, "Arzu ettiğimiz şekilde giderse devam eder ancak istismar edilirse devlet bu süreci devam ettirmez. Aslolan, Türkiye'de devam eden süreç ve terörle mücadelede başarı sağlamak. Bu konudaki değerlendirmeler devam edecektir" diye konuşurken, "Öcalan'la MİT dışında başka kişi ve kurumlar da görüşebilir mi?" sorusuna da; "Devlet aklı bunu değerlendirir" diye konuştu.

Kaynak: haberler.com

Diğer Haberler