Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Adana’da Provokatif Saldırı

Adana'da Provokatif Saldırı

30 Ağustos 2010 Pazartesi 15:38
Mustazaf-Der Adana Şubesi ile derneğin altında bulunan ve dernek üyesi bir şahsa ait olan İslami eserlerin satıldığı kitapevi kimliği belirsiz kişilerce kurşunlandı.
Seyhan İlçesi Dumlupınar Mahallesi Kıbrıs Caddesi üzerinde bulunan Mustazaf-Der Adana Şubesi dernek binası kimliği belirsiz kişilerce kurşunlandı.

Gece yarısı 24.00'da meydana gelen silahlı saldırıda ikinci katta bulunan dernek binası ile alt katında bulunan ve dernek üyesi bir şahsa ait olan İslami eserler ve Kur'an-ı Kerim'in satıldığı Nurefşan Kitapevi de hedef alındı. Olayda dernek binasına bir kurşun isabet ederken kitapevinde üç kurşun tespit edildi.

Söz konusu kurşunların kitapevinde bulunan Kur'anların bulunduğu bölüme sıkıldığı gözlenirken, işyerindeki daraba ile cam çerçevelerde maddi hasar oluştu. Saldırı esnasında dernek ve işyerinde kimsenin bulunmamış olması olası can kaybı ile yaralanmaların olmasının önüne geçtiği belirtildi.

Nurefşan Kitapevi sahibi yaptığı kısa açıklamada Ramazan ayı münasebetiyle kitapevlerine Kur'an-ı Kerim, dini kitap, elifba almak için her gün yüzlerce insanın geldiğini bu saldırıyı düzenleyenlerin amaçlarının böyle mübarek bir ayda ancak dini değerlerine sarılan insanlarımıza bir yıldırtma, korkutma hissi uyandırmak olduğunu belirtti. Ramazan ayında bu saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınadıklarını sözlerine ekledi.

Durumun bildirilmesi ile olay yerine gelen polis, inceleme başlatırken, çevrede boş kurşun kovanlarına rastlandı.

Öte yandan görgü şahitlerinin ifadesine göre; silahlı saldırıyı gerçekleştirenlerin maskeli ve üç kişi olduğu, saldırının ardından olay yerinden hızla kaçtıkları öğrenildi.

İLKHA

Diğer Haberler