Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Ağaoğlu Bingöl’de Santral Kuracak

Ağaoğlu Bingöl'de Santral Kuracak

26 Ağustos 2010 Perşembe 10:14
Ağaoğlu Enerji Grubu Bingöl'deki toplam 60 MW gücündeki santralin inşaat çalışmalarına yakında başlayacak.
İçinde Bingöl'ünde bulunduğu pek çok ilde enerji sektöründe çalışmalar başlatan Ağaoğlu Enerji Grubu, Bandırma'daki 93 MW'lık Şah Rüzgâr Enerjisi Santrali'ni düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı.

Toplantıda konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, "Gelecek 3 yıl içinde bin MW'lık portföy oluşturacak ve enerjiye toplam 1.2 milyar Euro yatırım yapacağımızı söylemiştik. 2010 Mart ayında 33 MW'lık Mersin Mut Rüzgâr Enerji Santrali'ni devreye aldık. İlk elektrik faturamızı bu yıl keseceğimizi söylemiştik, Mersin Mut RES ile bunu gerçekleştirdik. Ürettiğimiz temiz enerjiyi konutlarımıza taşıdık. Ağaoğlu olarak yenilenebilir enerjiye yatırım yapma kararlılığımızı 93 MW'lık Bandırma Rüzgâr Enerjisi Santrali'yle gösteriyoruz" dedi.

Çevre dostu enerji santrallerinin yatırım ve işletmesini en modern teknolojiyle gerçekleştireceklerini vurgulayan Ağaoğlu Enerji Grubu Başkanı Dr. Murat Onuk ise, toplam yıllık enerji üretimi 332 milyon kWh civarında olacak Bandırma Şah Rüzgâr Enerjisi Santrali'nin yaklaşık 33 bin konutun yıllık elektrik ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

Yatırımların hem ülke ekonomisine fayda sağlayacağına, hem de enerji arzındaki sıkıntıya çözüm anlamında yararlı olacağına dikkat çeken Onuk, Hidroelektrikte Amasya'da 21 MW ve ÇED aşamasında bulunan Bingöl'deki toplam 60 MW gücündeki santrallerin inşaat çalışmalarının yakında başlayacağını sözlerine ekledi.

ilkha

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları