Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Ahmet Türk: İmralı’nın talepleri yerine getirilebilecek talepler

Ahmet Türk: İmralı'nın talepleri yerine getirilebilecek talepler

07 Ocak 2013 Pazartesi 16:04
Ahmet Türk, “İmralı’nın talepleri her demokratik ülkede yerine getirilebilecek talepler, süreçten umutluyuz” dedi.

BDP Grubu’nun Meclis’te yaptığı basına kapalı toplantı sonrasında konuşan DTK Eşbaşkanı Ahmet Türk, “İmralı’nın talepleri her demokratik ülkede yerine getirilebilecek talepler, süreçten umutluyuz” dedi. Geniş açıklamanın yarın grup toplantısında yapılacağı kaydedildi.

DTK Eşbaşkanı Ahmet Türk ve BDP Batman Milletvekili Ayla Akat’ın İmralı Adası’na giderek Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ile görüşmesinin ardından BDP Grubu Meclis’te basına kapalı olarak toplantı yaptı. Yaklaşık 6 saat süren toplantıda Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ile yapılan görüşme değerlendirildi. Toplantı sonrasında basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan DTK Eşbaşkanı Ahmet Türk, “İmralı’nın talepleri devleti zorlamayacak türden talepler. Her demokratik ülkede yerine getirilebilecek taleplerdir” derken, süreçten umutlu olduklarını belirtti.

BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ise, “BDP bu görüşme kanalının sürekli açık olmasını istiyor. Önemli olan görüşmelerin müzakereye dönmesidir. Yarın grup toplantısında Selahattin Demirtaş geniş açıklama yapacak” dedi.

Diğer Haberler