Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Ahmet Türk: Kürdistan’ın 4 parçası birleşecektir

Ahmet Türk: Kürdistan’ın 4 parçası birleşecektir

06 Ağustos 2012 Pazartesi 15:11
DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, "Herkes iyi bilsin ki Kürdistan'ın 4 parçası birleşecektir" dedi.

BDP Mardin Kızıltepe İlçe Örgütü tarafından düzenlenen şölende konuşan DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, Kürtlerin senelerdir vermiş olduğu mücadelenin sonucunda Suriye'de kazanım elde ettiğini ve kazanımlarını selamladıklarını belirterek, "Herkes iyi bilsin ki Kürdistan'ın 4 parçası birleşecektir" dedi. 

BDP Kızıltepe İlçe Örgütü, Şenyurt'ta bir şölen düzenledi. Şölene DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, BDP PM Üyesi Mehmet Demir, BDP il ve ilçe yöneticileri, ilçe ve belde belediye başkanları ile binlerce kişi katıldı. 

‘ÖZGÜR KARDEŞLERİMİZ ŞENYURT SINIRINA DAYANDILAR’

Etkinlikte konuşan DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, Kürtlerin senelerdir vermiş olduğu mücadelenin sonucunda Suriye'de kazanım elde ettiğini ve kazanımlarını selamladıklarını belirterek, Kürtlerin büyük bedeller ödeyerek, özgürlük önündeki sınırları kaldırdığını vurguladı. Qamişlo'ya, Amûdê, Efrîn, Dêrika Hemko, Kobani ve tüm Kürt kentlerine, ilçe, kasaba ve köylerine selam gönderdiğini belirten Türk, "Herkes iyi bilsin ki Kürdistan'ın 4 parçası birleşecektir. Suriye'deki Kürtler örgütlü mücadeleleri sayesinde özgürlüklerine kavuşmuştur. Özgür kardeşlerimiz Şenyurt sınırına dayandılar. Özgürlük sesleri sınırları aşarak Kürdistan topraklarında yankı buluyor" dedi.

Batı Kürdistan Kürtlerinin özgürlük mücadelesinin Ortadoğu'da yaşayan tüm mazlum halkların umudu olacağını kaydeden Türk, senelerdir zulüm ve baskı altındaki Kürtlerin kendi özgürlükleri ve onurlu bir yaşam için büyük bedeller ödediğini ve bunun sonucunda tüm Ortadoğu halklarına bağımsızlık yolunu açtığını kaydetti. 

Erdoğan'ın Kürtlere karşı yürüttüğü siyasetin zulümkarların siyaseti olduğunu belirten Türk, "Suriye'de yaşanan olaylarda her fırsatta Esad'a kendi yurttaşlarına zulmettiğini söyleyen Erdoğan, söz konusu Kürtler olunca iki yüzlü siyaset ile baskı kuruyor" dedi. 

Diğer Haberler