Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Ahmet Türk: Polis Bize Açık Açık Saldırdı

Ahmet Türk: Polis Bize Açık Açık Saldırdı

20 Mart 2012 Salı 19:18
Ahmet Türk, uğradığı saldırıyla ilgili hastanede yaptığı açıklamada, polisin kendisine açık açık saldırdığını ve yumruklar attığını söyledi.

DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, uğradığı saldırıyla ilgili hastanede yaptığı açıklamada, polisin kendisine açık açık saldırdığını ve yumruklar attığını söyledi. Türk, zulüm ve sindirme konseptinin devam ettiğini söyledi.

DTK Eş Başkanı Ahmet Türk'ün Newroz kutlamaları için gittiği Batman'da uğradığı saldırıda sol gözünde şişlik ve kızarma olduğu görüldü. Türk, tedavi gördüğü Dünya Hastanesi'nin Kardiyoloji bölümündeki odasından koridora çıkarak, basına ve partililere kısa bir açıklama yaptı. Türk, durumunun iyi olduğunu belirterek, "Ben iyiyim, rahatım beni merak etmeyin. Zaten yanımda kimse yoktu. Önce taşlarla otobüsün bütün camlarını kırdılar, gaz attılar. Gaz etkisiyle dışarıya çıktım. Polisin biri, resmi giyimli birisi bana doğru gelerek açık açık hazırlanmıştı, ondan sonra yumruklar atmaya başladı. Orada yanımda ne bir halk ve ne kitle var. Sadece otobüste 4-5 kişiyleydik. Şu anda iyiyim. Sonuçta halen zulümle, sindirmeyle, susturmayla, bir siyaset izleniyor. Bu siyasetle Kürtleri susturacağını zannediyor. Ama bu yol yol değil, bu yol akıl yolu değil. Biz her zaman söylüyoruz, bu sorunlar ancak diyalogla çözülür. Terör estirerek, şiddet uygulayarak bu halkı susturamazlar" dedi.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları