Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Ahmet Türk’e Saldırı Hakkında İnceleme

Ahmet Türk’e Saldırı Hakkında İnceleme

21 Mart 2012 Çarşamba 16:23
Batman savcılığı, Newroz kutlamaları sırasında polis tarafından DTK Eş Başkanı Ahmet Türk’e yapılan saldırıyla ilgili inceleme başlattı.

Batman Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Emre Ejder, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ''Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk'ün izinsiz gösteri sırasında darp edildiğini beyan etmesi üzerine adli rapor ve diğer evrakların toplatılması için inceleme başlattık. Delillerin toplatılmasının ardından gerekli soruşturma başlatılacaktır'' dedi.

GÖRÜNTÜLERDE AHMET TÜRK’E SALDIRI GÖRÜNMÜYORMUŞ!

Batman Valisi Ahmet Turhan ise saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, görüntü kayıtlarında Ahmet Türk’e saldırı görünmediğini ileri sürdü. Vali Turhan, olaydan hemen sonra bölgede bulunan 7 polis kamerasının görüntülerinin yaklaşık 5 saat boyunca kare kare izlediklerini ve görüntülerde parti otobüsünden inen Ahmet Türk'ün yanına hiçbir polis veya polis grubu olmadığının net görüldüğünü ileri sürerek “Görüntülerde Ahmet Türk'e herhangi bir saldırı görünmüyor” dedi. Bakanlıktan olayla ilgili müfettiş isteyeceklerini belirten Vali, “Eğer inceleme sonucunda bunu yapan bir polis memuru varsa sonucuna da katlanacaktır" diye konuştu.

RESMİ GİYİMLİ POLİS YUMRUKLARLA SALDIRDI

Dün Batman’daki Newroz kutlamasına katılan Ahmet Türk’ün bulunduğu otobüs polislerce taşlanarak gaz bombası atılmış, bu sırada otobüsten inmek zorunda kalan Türk’ün yanına gelen resmi giyimli bir polis yumruklarla saldırıda bulunmuştu. Türk olaydan hemen sonra hastanede tedavi altına alınmıştı. Türk, tedavi gördüğü hastanede basın mensuplarına şu açıklamada bulunmuştu:

"Ben iyiyim, rahatım beni merak etmeyin. Zaten yanımda kimse yoktu. Önce taşlarla otobüsün bütün camlarını kırdılar, gaz attılar. Gaz etkisiyle dışarıya çıktım. Polisin biri, resmi giyimli birisi bana doğru gelerek açık açık hazırlanmıştı, ondan sonra yumruklar atmaya başladı. Orada yanımda ne bir halk ve ne kitle var. Sadece otobüste 4-5 kişiyleydik. Şu anda iyiyim. Sonuçta halen zulümle, sindirmeyle, susturmayla, bir siyaseti izliyor. Bu siyasetle Kürtleri susturacağını zannediyor. Ama bu yol yol değil, bu yol akıl yolu değil. Biz her zaman söylüyoruz, bu sorunlar ancak diyalogla çözülür. Terör estirerek, şiddet uygulayarak bu halkı susturamazlar."

ANF

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları