Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Ak Parti Binasına Siperli Koruma

Ak Parti Binasına Siperli Koruma

25 Ağustos 2010 Çarşamba 16:27
Hakkari'de, bir ay önce PKK'lilerin silahlı ve bombalı saldırı düzenlediği AK Parti İl Başkanlığı binası, önüne kurulan siperlerle korunuyor.

Kayacan Caddesi'ndeki Hakkari Üniversitesi'ne ait 5 katlı binanın ikinci katında bulunan AK Parti İl Başkanlığı'na 2 kişi tarafından düzenlenen silahlı ve bombalı saldırıda can ve mal kaybı yaşanmamıştı.

Saldırıda, parti binasının alt katında bulunan bazı iş yerleri ve güvenliği sağlayan polis kulübesinin camlarına ve duvarlarına kurşunlar isabet etmişti.

Polis ekipleri, saldırının ardından AK Parti'nin bulunduğu bina etrafında kuş uçurtmuyor. Saldırının hedefindeki polis kulübesinin bulunduğu yerde kum torbalarıyla siper yapıldı.

Bina önünde nöbet tutan polis, siperin içinde 24 saat eli tetikle beklerken, gece hava karardığında TEM Şubesi ekipleri ve resmi kıyafetli polisler bina etrafında adeta kuş uçurtmuyor.

Diğer Haberler