Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
AK Parti Heyeti Kürt Sorunu İçin Batman’da

AK Parti Heyeti Kürt Sorunu İçin Batman'da

06 Mayıs 2012 Pazar 18:00
5 kişiden oluşan AK Partili Milletvekili heyeti, "Kürt Sorunu"nun çözümü noktasında araştırma yapmak üzere Batman'a geldi. STK, meslek odaları, kanaat önderleri ve basın mensuplarıyla ayrı ayrı görüştü.

AK Parti Milletvekilleri "Kürt Sorunu" konusunda araştırma yapmak üzere Batman'a geldi. İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık başkanlığındaki heyette Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Siirt Milletvekili Osman Ören, Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ ve Batman Milletvekili Ziver Özdemir'den oluşan heyet Bozooğulları Otel'de STK, meslek odaları, kanaat önderleri ve basın mensuplarıyla ayrı ayrı görüşerek "Kürt Sorunu"nun çözümü noktasında görüşler aldı. Milletvekilleri görüşleri alarak hazırlayacakları raporu Başbakan'a ileteceklerini belirttiler.

Saat: 11.30'daki toplantıya Batman'da bulunan yerel ve ulusal basın mensupları katıldı. Toplantıda basın mensupları bölge ile ilgili görüşlerini ve çözüm önerilerini ifade ettiler.

Şiddetin sonlanması ve hükümetin cesur adımlar atması gerektiği ortak görüş olarak öne çıktı. Toplantıya katılan Doğruhaber Gazetesi ile İlke Haber Ajansı Batman Temsilcisi Veysi Demir, "Kürt Sorunu"nun Ümmetin sorunu olduğunu ve gerçek İslam Kardeşliği ile çözülmesi gerektiğini ifade etti. Allah'ın yaratılıştan verdiği hakların pazarlık konusu olamayacağını belirten Demir, "Kompleks duyulmadan adımlar atılması gerekir" dedi. Ülke gündeminde mevcut olan bütün sorunların İttihad ve Terakkinin eseri olduğunu ve en çok dindar Kürtlerin ezildiğini vurgulayan Demir, "Milliyetçilik ve laiklik balyozuyla dindarlar ve Kürtlerle diğer halkların kafasına balyoz indirildiğini ve dindar Kürtlerin 2 balyozu birden kafalarına yediğini" belirtti.

İLKHA
 

Diğer Haberler