Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Ak Parti`den Gül Kararına İlk Tepki

Ak Parti`den Gül Kararına İlk Tepki

15 Haziran 2012 Cuma 18:33
Nurettin Canikli: Hem 7 yıl görev yapıp hem de yeniden aday olabilme kararı tutarsızlık içeriyor..

Anayasa Mahkemesi`nin Abdullah Gül`ün görev süresiyle ilgili kararı değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, `Hem 7 yıl görev yapıp hem de yeniden aday olabilme kararı tutarsızlık içeriyor.. Sayın Cumhurbaşkanı 2014`te aday olursa halk kendilerini tercih eder` diye konuştu.

Orhan Bursalı: RTE Başkanlık sistemini zorlayacak,Gül karşı çıkacak. Gelişmeler bu kiliti çözmeye yönelik.Sistem bu yapısıyla sürerse Cemaat de rahatlar!

Nazlı ılıcak: Abdullah Gül siyaset sahnesinde daha ağırlıklı bir rol oynayabilir bundan sonra. Anayasa mahkemesi de Bekir Bozdağ’ın böyle bir karar olur mu demesine rağmen AK Parti’nin istemediği bir kararı vermiş oldu. Abdullah Gül’ün eli güçlendi. Olur olmaz ama şimdi tabii bu durumda Abdullah Gül’ün başbakanlık koltuğuna oturması kolaylaşmıştır. Tayyip Erdoğan ile aralarında çok uzun süren bir kardeşlik dostluk var ama neticede siyasete kim hakim olacak.

Yalçın Doğan: "Anayasa Mahkemesi beklenen bir karar verdi. Bunda bir sürpriz yok. Siyasi hayat normal devam edecek. Gül`ün bir kez daha aday olacğaını zannetmiyorum. Erdoğan ile Gül arasında uzlaşma var. Ben Abduullah Gül`ün Tayyip Erdoğan`ın karşısına rakip olarak çıkacağını sanmıyorum. "

Diğer Haberler