Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
AKP Heyetinin İkna Turları

AKP Heyetinin İkna Turları

17 Ağustos 2010 Salı 18:15
Tarım Bakanı Mehdi Eker ve beraberindeki heyet, Diyarbakır'da hukukçularla bir araya gelerek evet için destek istedi.

Tarım Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu ve Abdurrahman Kurt ile beraber; Diyarbakır'daki bazı hukukçularla bir araya gelerek evet için destek istedi.

Hu-Der (Hukuki Araştırmalar Derneği) üyesi bazı hukukçular ile Diyarbakır Barosuna bağlı bir kısım avukatları ziyaret eden AKP heyeti, evet için destek istedi.

Mazlum-Der Genel Başkan yardımcısı Av. Nesip Yıldırım, Hu-Der eski başkanı Av. Recep Kandemir, hukukçu-yazar Av. Sıdkı Zilan ve Diyarbakır Barosuna üye bir kısım avukatla görüşen AKP heyeti, anayasa paketi hakkında bilgi vererek destek istediler.

Hukuçular da paketin olumlu düzenlemeler içerdiğini, ancak Kürdlerin ihtiyacını karşılamadığını, bu referandum sürecinden sonra, acil olarak Kürd Meselesinin çözüme kavuşturulması için hükümetin bir yol haritasını ilan etmesinin şart olduğunu söylediler.

AKP heyetinin Diyarbakır'daki ikna turlarının devam edeceği öğrenildi.

Ahmet Ronahî / HABER DİYARBAKIR

Diğer Haberler