Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Aliya İzzetbegoviç büstüne tepki

Aliya İzzetbegoviç büstüne tepki

03 Kasım 2012 Cumartesi 15:46
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu, Yozgat belediyesinin Aliya İzzetbegoviç'in büstünü yaptırmasına tepki göstererek, heykel kültürünün bazı insanların gönüllerine yerleştiğine dikkat çekti.

Konya merkez Kayalıpark’ta gerçekleştirilen basın açıklamasını haftanın platform sözcüsü Ersoy Kağnıcıoğlu okudu.

Ersoy Kağnıcıoğlu; Bu cihana iki İbrahim geldiğini, birisinin put yıktığını diğerinin ise put diktiğini ifade ederek, "Ömrü boyunca putlara, putlaşanlara karşı çıkmış, kendi partisinin kongrelerinde dahi resimlerinin asılmasına müsaade etmeyen Aliya İzzetbegoviç, resmi dairelerde kendi fotoğraflarını astırmamıştır. Yozgat belediyesinin Aliya İzzetbegoviç’in büstünü yaptırması Türkiye tipi işgüzarlık olsa gerek. Bu icraatın hangi maksatlara yönelik yapıldığını anlamakta zorluk çekiyoruz" şeklinde konuştu.

Basın açıklamasında gazeteci yazar Salih Mirzabeyoğlu’nun 28 Şubat süreci hakkında ifade vermesi için ruh sağlığı ile ilgili hastaneye götürülmesinin utanç verici bir durum olduğunu ifade eden Kağnıcıoğlu, "28 Şubat'ın mağdurlarına ne iadei itibar, ne hakları geri veriliyor. Ne de yapılan zulümden etkilenenler serbest bırakılıyor. Salih Mirzabeyoğlu bu süreçten en büyük zarar gören kimselerden biri olarak hala mahkûm, hala tek kişilik hücrelerde kalmakta ve hala kendisine psikolojik işkence unsuru olarak telegram uygulanmakta. Bu ilaç insanın ruh sağlığını bozan, bütün zihin fonksiyonlarını iğfal eden bir ilaçtır. Salih Mirzabeyoğlu'nun 28 Şubat süreci hakkında ifade vermesi için ruh sağlığı ile ilgili hastaneye götürülmesi utanç verici bir durumdur" şeklinde konuştu. (İLKHA)

Diğer Haberler