Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
”Allah Zalimleri Sevmez, Onları Cezalandıracaktır”

"Allah Zalimleri Sevmez, Onları Cezalandıracaktır"

18 Mayıs 2012 Cuma 13:08
Diyarbakır'da Kürdce vaaz ve hutbe ile eda edilen Cuma'da zulümlere tepki gösterilirken Yüce Allah'ın zalimleri sevmediği ve onları ağır bir şekilde cezalandıracağı belirtildi.

Diyarbakır Dağkapı'daki Selahaddini Eyyubi Yeraltı Çarşısı'nda Kürdce vaaz ve hutbe ile eda edilen Cuma'da zulümlere tepki gösterilirken Yüce Allah'ın zalimleri sevmediği ve onları ağır bir şekilde cezalandıracağı belirtildi.

Melle Hadi, Kurdi/Kurmanci Cuma vaazında kin, hased ve kıskançlıktan uzak durulması, Müslümanların birbirini sevmesi ve birbirine adaletle davranıp yardım etmesi gerektiği üzerinde durarak mazlumların kurtuluşu, barış, kardeşlik ve özgürlük için Allah'a dua etti.

Melle Osman, Kurdi/Kurmanci olarak irad ettiği hutbede İslami açıdan zulüm ve adalet kavramları üzerinde durarak; Yüce Allah'ın insanları bir sınava tabi tuttuğu bu dünyada kimi insanların fakir kimisinin zengin, bazılarının güçlü bazısının ise zayıf olduğunu ve kime ne verildiyse ondan hesaba çekileceğini, zalimlerin zulmünün yanlarına kar kalmayacağını, bunun örneklerinin dünya hayatında da görüldüğünü ve zalimlerin rezil olduklarını ifade etti.

Melle Osman, Yüce Allah'ın hak ve adaleti; sevgi, saygı ve yardımlaşmayı emrettiğini, zulmedenlerin buna aykırı davrandığını, bunun İslam'la bağdaşmadığını, zulme ve zalime karşı çıkmanın büyük bir cihad olduğunu dile getirdi.

HABERDİYARBAKIR

Diğer Haberler