Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Almanya’da Milli Görüş’ü Yasaklama Hazırlığı

Almanya’da Milli Görüş’ü Yasaklama Hazırlığı

23 Nisan 2012 Pazartesi 10:45
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) faaliyetlerini durdurma kararı almasının ardından gözler Milli Görüş’ün de yasaklanabileceği iddia edildi.

Almanya’da Leipzig Federal Mahkemesi’nin ‘topladığı yardımları Hamas’a yakın derneklere gönderdiği gerekçesiyle’ İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) faaliyetlerini durdurma kararı almasının ardından gözler Milli Görüş’ün de yasaklanabileceği iddia edildi. Alman basını, mahkemenin kararının İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı’nın yasaklanması için ilk adım olabileceğini yazdı.

Tageszeitung gazetesinden Christian Rath, “Bu karar çok önemli. Zira İHH, 40 bin üyesi ile Almanya’daki en büyük İslami örgüt olan Milli Görüş ile kişisel ve içerik açılarından çok yakın. İHH’nin yasaklanması Milli Görüş’ü yasaklamak için bir hazırlık olabilir” dedi.

Almanya’da Federal İçişleri Bakanlığı, 2010 yılında İHH’nin faaliyetlerini yasaklama kararı almıştı. İHH bu karara dava açmış, Federal İdari Mahkemesi’nden 2011 yılında bir uzlaşma kararı çıkmıştı.

ANF

Diğer Haberler