Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Altan Tan: Vali Kendine Dikkat Etsin

Altan Tan: Vali Kendine Dikkat Etsin

27 Mart 2012 Salı 21:11
Altan Tan, newroz'da yaşanan olaylarla ilgili olarak Batman Valisine "Bundan sonra şahsi hukuk devreye girer, vali kedine dikkat etsin" dedi.

Genel Kurul'da, BDP'nin, "2012 yılı newroz kutlamalarında güvenlik güçlerinin orantısız güç kullanması" ile ilgili araştırma önergesinin bugün görüşülmesi için verdiği grup önerisi ele alındı.

TBMM Genel Kurulu'nda BDP'li milletvekilleri, AK Parti'li Oğuz Kağan Köksal'ın insanlık dışı sözler sarf etmesine karşılık Köksal'ın üzerine yürüdü. Çıkan tartışma üzerine oturuma 5 dakika ara verildi.

ALTAN TAN DEVLET ŞİDDETİNİ ELEŞTİRDİ

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, newroz kutlamalarında polisinin ve yöneticilerin çok sert tutum takındığını savunarak eleştirilerde bulundu.

Altan Tan, "Kürt sorunu çözmek istiyor musunuz istemiyor musunuz? Çözmek istiyorsanız Kürtlerin ana dil, yerinden yönetim talebi var. Çözmek istemiyorsanız deniz bitti" dedi.

ALTAN TAN: VALİ KENDİNE DİKKAT ETSİN

Altan Tan, newroz'da yaşanan olaylarla ilgili olarak Ahmet Türk'e atılan yumruğu hatırlatarak Batman Valisine "Bundan sonra şahsi hukuk devreye girer, vali kedine dikkat etsin" dedi. BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'a yanıt veren AKP Milletvekili Oğuz Kaan Köksal, Tan'ın konuşmasını anımsatarak, "Türkiye Cumhuriyet Devleti çok büyük bir devlettir. Valisini de korur polisini de korur. Kimsenin devletin valisini tehdit etmek haddi de değildir, yapamaz da" dedi.

Köksal'ın bu sözleri üzerine BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, yerinden kalktı ve kürsüye yürüdü. Aydoğan, Köksal'ın kürsüde yanına kadar giderek ''kendine gel'' diye bağırdı.

BDP ve AK Parti'li milletvekilleri birbirinin üzerine yürürken, AK Parti'li bir milletvekilinin Altan Tan'a "Terbiyesizlik yapma" diye bağırması üzerine Tan, "Terbiyesiz senin babandır" diye karşılık verdi.

Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, tartışmaların sürmesi üzerine oturuma 5 dakika ara verdi.

Diğer Haberler