Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Altan Tan’dan Diyanet İşleri Başkanı’na Uyarı

Altan Tan'dan Diyanet İşleri Başkanı'na Uyarı

10 Nisan 2012 Salı 12:11
Tan, "Buradan uyarıyorum; bir daha bölgede bu tip bir konuşma yaparsa yerinde cevabını alacaktır" ifadesini kullandı.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kampüsü'ndeki camide verdiği Cuma hutbesinde "Alt kimlikleri öne sürmenin doğru olmadığı" şeklindeki sözlerini siyasi hutbe olarak değerlendirdi. Tan, "Buradan uyarıyorum; bir daha bölgede bu tip bir konuşma yaparsa yerinde cevabını alacaktır" ifadesini kullandı.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kampüsü'ndeki camide verdiği ve kendisinin de katıldığı Cuma hutbesinde "Alt kimlikleri öne sürmenin doğru olmadığı" sözleriyle siyasi bir hutbe verdiğini söyledi. Tan, dünya tarihi boyunca en tehlikeli işin, dinin siyasete alet edilmesi olduğunu belirterek, "Laikler bu cümleyi çok severler. Ben laik değilim ancak dinin, özünden koparılarak siyasete alet edilmesi Yahudilikte de Hıristiyanlıkta da Müslümanlıkla da felaket olmuştur" dedi.

Tan, Diyanet İşleri Başkanının hutbesinde "kardeşlik hukukunun esas olduğunu söylediğini ama bu hukuku anlatmadığını, alt kimlikleri öne sürmenin doğru olmadığını" söylediğini hatırlattı.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in siyasi bir hutbe verdiğini ve bunun yanlış olduğunu, hutbe verilirken kendisinin de orada olduğunu belirterek,"Buradan uyarıyorum; bir daha bölgede bu tip bir konuşma yaparsa yerinde cevabını alacaktır" ifadesini kullandı.  (ANF)

Diğer Haberler