Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Altan Tan’dan Hüda-Par Yorumu

Altan Tan'dan Hüda-Par Yorumu

18 Aralık 2012 Salı 12:28
BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, kuruluş dilekçesi dün İçişleri Bakanlığı'na verilen Hür Dava Partisi (Hüda-Par) ile ilgili kendisine yöneltilen soru üzerine, 'Herkesin siyaset hakkı var' cevabını verdi.

BBC Türkçe bölümünden Engin Esen'in haberine göre, Altan Tan'a Taraf gazetesi yazarı Kurtuluş Tayiz'in Hüda-Par ile BDP arasında sorun çıkacağına dair görüşü hatırlatılması üzere, "Felaket senaryoları ortaya koymaya gerek yok" dedi.

Tan, şiddete başvurmadan siyasi mücadele yürütmenin ve parti kurmanın herkesin hakkı olduğunu vurgulayarak, "Kürt siyasetinde de önemli olan kimin neler söylediğidir. Yani bu ister AK Parti olsun, ister Hüda-Par olsun, ister BDP olsun; söylenecek sözler ve takip edilecek politikalar önemlidir." şeklinde konuştu.

Geçmiş dönemlerde Ergenekon ve PKK medyasının ortaya attığı iddialara atıfta bulunan Tan, "Perde arkasında karanlık ilişkiler kurmamak kaydı şartıyla herkesin siyaset yapma hakkı vardır. Tabi ki dünü unutmamak lazım ancak düne takılmamak lazım. Bugüne bakmak lazım" dedi.

Tan, Hüda-Par'ın kendini "Müslüman Kürtlere, Kürdistanlılara hitap eden" bir parti olarak tanımladığını belirterek, esas değerlendirmeyi ileride "somut politikalar ve program" üzerinden yapacaklarını söyledi. (Hürseda Haber)

 

Diğer Haberler