Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
ANF’ye Türkiye’den bir yasak daha

ANF'ye Türkiye'den bir yasak daha

17 Ekim 2012 Çarşamba 14:01
Fırat Haber Ajansı’nın (ANF) www.anf.bz uzantılı adresi Türk Telekomünikasyon İletişim Bakanlığınca yasaklandı.

ANF’nin “.bz” uzantılı adresine Türkiye’den erişim sağlanmak istendiğinde “Ankara TMK 10. Md. İle Görevli ve Yetkili 2 Nolu Hakimliği’nin 01/10/2012 tarih ve 2012/169 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (anf.bz) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nca uygulanmaktadır” yazısı ile karşılaşılıyor.

ANF yönetimi yaptığı açıklamada, Türk makamlarının yasak kararını kınayarak, medyaya uygulanan sansürün AKP rejiminin baskıcı karakterini yansıttığını belirtti.

ANF, “Türk Telekomünikasyon Başkanlığı’nın yasak kararını kamuoyunun bilgi edinme hakkına yönelik yeni bir saldırısı olarak görüyor, hükümetin sansürcü politikalarını kınıyoruz. Hükümetin basın ve ifade özgürlüğüne yönelik bu saldırılarla gerçekleri susturamayacağını bir kez daha vurgulamak istiyoruz” dedi.

ANF Türk makamlarını yasakçı politikalarına son vererek, basın ve ifade özgürlüğü önündeki tüm engelleri kaldırmaya çağırdı.

ANF kurulduğu Ekim 2005’ten bu yana Türk rejiminin sansür ve baskılarına maruz kalıyor. Ajansın daha önce “firatnews.com”, “.eu”, “.org”, “.nu” gibi uzantıları da yasaklanmıştı.

Fırat Haber Ajansı ayrıca sistematik bir şekilde Türkiye merkezli siber saldırıların hedefi oluyor.

Türkiye, dünyada medyaya en fazla sansür ve baskı uygulayan ülkeler arasında yer alıyor. Tutuklu gazeteciler açısından ise dünyanın en büyük cezaevi durumunda.  ANF

Diğer Haberler