Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Ani Bastıran Yağmur Felakete Döndü

Ani Bastıran Yağmur Felakete Döndü

27 Ağustos 2010 Cuma 10:11
Hoşap köyü arazileri, ani bastıran yağmur sonucu sular altında kaldı. Başkale Van yolu kısa bir süreliğine trafiğe kapandı.

Van ve çevresinde etkili olan yağmur Gürpınar ilçesine bağlı Hoşap Köyü'nde arazilerin su altında kalmasına neden oldu. Başkale Van yolu kısa bir süreliğine trafiğe kapandı.

Gürpınar'da öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış sele sebep oldu. Birçok arazi, köy ve köy yollarının zarar gördüğü sel felaketinde can ve mal kaybı yaşanmadı. Sağanak yağmur şiddetinin azalması ve sel sularının çekilmesi sonucu, Van-Başkale kara yolu trafiği normal seyrine döndü.

ilkha

Diğer Haberler