Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Ankara’dan Washington’a Heyet Gidecek

Ankara'dan Washington'a Heyet Gidecek

19 Ağustos 2010 Perşembe 10:52
Türkiye Dışişleri'nden bir heyet, İran'ın nükleer dosyası, İsrail'le ilişkiler ve Afganistan konusuyla ilgili temaslarda bulunmak için 23 Ağustos'ta ABD'ye gidecek.
Türkiye Dışişleri'nden bir heyet, İran'ın nükleer dosyası, İsrail'le ilişkiler ve Afganistan konusuyla ilgili temaslarda bulunmak için 23 Ağustos'ta ABD'ye gidecek.

Milliyet gazetesindeki habere göre, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve yardımcıları Büyükelçi Selim Yenel ve Büyükelçi Tacan İldem ile birlikte 23-24 Ağustos'ta ABD'nin başkenti Washington'da temaslarda bulunacak.

Habere göre, Sinirlioğlu'nun başkanlığındaki heyetin yapacağı görüşmeler Türkiye-ABD ilişkilerinin seyri açısından önem taşıyor.

Dışişleri heyetinin ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ile yapacağı görüşmelerde, İran'ın nükleer dosyası ve yaptırım kararları, Irak'taki gelişmeler ve hükümet kurma süreci, Türkiye-İsrail ilişkileri ve Afganistan'daki durum gibi önemli gündem maddeleri ele alınacak.

Dışişleri heyetinin, İran ve İsrail konusunda yaşanan tartışmalarla ilgili Türkiye'nin tezlerini anlatacağı ve ABD ile yaşanan gerilimi azaltmayı hedeflediği ifade edildi.

Heyetin, temaslarında, son dönemlerde Türkiye'nin batıdan doğuya yöneldiğine ilişkin yapılan "eksen kayması" tartışmalarının da gerçekleri yansıtmadığı anlatacağı belirtildi.

AKnews

Diğer Haberler