Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Arap ve İslam Baharı Batman’da Kutlanacak

Arap ve İslam Baharı Batman'da Kutlanacak

15 Mart 2012 Perşembe 11:37
Batman Mustazaf Cemiyeti tarafından, Btaman'da "Arap ve İslam Baharı" etkinliği düzenlenecek.

BATMAN - Batman Mustazaflar Cemiyeti Yönetim Kurulu yazılı açıklama yaparak, 17 Mart Cumartesi günü "Dünya Mustazaflar Haftası" nedeniyle panel düzenleyeceklerini bildirdi.

Yapılan açıklamada, Mustazaflar Cemiyeti olarak 2 yıl önce Müslüman Halepçe Kürtlerinin katledildiği Halepçe katliamını unutturmamak adına, Halepçe katliamının yıldönümü başlangıç kabul edilerek Mart ayının 3. haftasının "Dünya Mustazaflar Haftası" olarak ilan ettikleri hatırlatıldı.

Açıklamada, başta Halepçe Katliamının yıldönümü olmak üzere, Üstad Bediüzzaman'ın vefatı, Filistin intifadasının sembol ismi ve kahramanı Şeyh Ahmet Yasin'in de şehadetlerinin bu haftaya tevafuk ettiği belirtilerek, "Mustazaflar Cemiyeti olarak bizler, Halepçe Katliamının yıldönümünü ve bu mümtaz şahsiyetlerin hayata veda ettikleri haftayı vesile kılarak bu seneki programımızı 'Müslüman ülkelerdeki İslam Baharı' adlı bir panelle yad etmeyi uygun gördük" ifadeleri kullanıldı.

17 Mart Cumartesi günü "Çok Katlı Otopark Konferans Salonunda" bayanlara saat 12.30'da, erkeklere saat 19.30'da olmak üzere iki program halinde düzenlenecek etkinliğin erkekler programının konuşmacısının Doğruhaber Gazetesi yazarlarından aynı zamanda Mustazaf-Der İstanbul Şube Başkanı Said Şahin, Filistin İslam Alimler Birliği Başkanı Ebu'l Hayr (Xayr) ve bir Çeçen gazisi olacağı belirtilen açıklamada, "Programda İslam baharı konulu sinevizyon gösterimi, Halepçe üzerine ezgiler ve ilahiler olacaktır. Etkinliğimiz ücretsiz olup, tüm halkımız davetlidir" denildi. (Veysi Demir - İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları