Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Arınç`tan Has Parti ile Bütünleşme yorumu

Arınç`tan Has Parti ile Bütünleşme yorumu

13 Temmuz 2012 Cuma 06:05
Arınç, AK Parti ile birleşmek istemeleri durumunda bunun AK Parti için de HAS Parti için de ülke siyasetine yapacağı olumlu katkı bakımından çok faydalı olacağını düşündüğünü belirtti.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Has Parti ile bütünleşme durumunu yorumladı. Arınç, aynı dönemde birlikte siyaset yaptıklarını belirterek, "Refah ve Fazilet Partisi`nde milletvekiliyken Kurtulmuş da MYK üyesi ve İstanbul İl Başkanı`ydı. Fevkalade iyi yetişmiş, birikimli bir arkadaşımızdır.

HAS Parti`de siyaset yapan pek çok arkadaşımızı şahsen tanıyorum. Onların da ülkemiz için faydalı, yararlı hizmetler yapabileceğini düşünüyorum. Eğer olumlu bir karar alırlar da AK Parti ile birleşmek isterlerse bunun AK Partimiz için de HAS Parti için de ülkemizin siyasetine yapacağı olumlu, pozitif katkı bakımından çok faydalı olacağını düşünürüm" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Has Parti ile bütünleşme durumunda Has Partinin pozitif siyasete katkı sağlayacaklarını kaydederek, "Kurtulmuş bilim adamı olmasının yanı sıra geçmişten bugüne siyasetini ilkeli, dürüst, kararlı yapan insandır, beğendiğimiz hususiyetleri vardır. O ve arkadaşları AK Parti`de bulunurlarsa siyaset yapma imkânı olursa pozitif katkı sağlayacaklarını düşünüyorum "dedi.

(İLKHA)

Diğer Haberler