Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Askıda Ekmek Uygulaması Başladı

Askıda Ekmek Uygulaması Başladı

24 Ağustos 2010 Salı 12:45
Milyonlarca vatandaşın evine ekmek götürmekte büyük güçlükler yaşadığı Türkiye’de bir türlü ekmek israfının önüne geçilemiyor.
Milyonlarca vatandaşın evine ekmek götürmekte büyük güçlükler yaşadığı Türkiye'de bir türlü ekmek israfının önüne geçilemiyor. Son olarak Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, ekmek israfı için tüketicilere çağrıda bulundu ve bir de uygulama başlattı.

Askıda Ekmek Var

Göktaş, “Biz Aziz mübarek şu Ramazan ayında geçmişte olduğu gibi yine bu amaçla ekmeği bulamayanlar için ihtiyaç sahibi insanlarımız için yurt geneli askıda ekmek uygulamasına başladık ve tüm gönüllülerimize olayı yansıttık. İhtiyaç sahibi arkadaşlar gelsinler ihtiyaçları kadar alsınlar. İhtiyacı olmayan durumu iyi olan da askıya ekmek bıraksın. Allah rızası için yapsın. Hem bu şekilde bir hayır işlemiş olurlar hem de topluma faydalı bir hizmet yapmış olurlar. Ekmeği çöpe atmayın ihtiyaç sahibine verelim” diye konuştu.

Ekmek İsrafı hat Safhada

Ekmek israfının bir türlü önlenmediğini anlatan Göktaş, bir yanda kuru ekmek ile gıdasını temin etmeye çalışanlar varken diğer yandan de günde 12 milyon ekmeğin çöpe gittiğini söyledi. Göktaş, “İçimizde hangi dinden, dilden, ırktan, mezhepten olursa olsunlar hep kardeşiz. Bizleri hayata bağlayan önemli ortak değerlerimiz var. Bunlardan yalnızca birisi ekmek'tir. Ekmek, geçim kaynağıdır. Ekmek nimettir. Ekmek kutsaldır. Hayatımızı ifa ederken sorulduğunda ekmeğimizin peşindeyiz, ekmeğimiz için çalışıyoruz deriz. Öyle ise Ekmeğin yeri çöplük değildir” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Diğer Haberler