Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Atalay’dan Kemal Burkay’a Çağrı

Atalay'dan Kemal Burkay'a Çağrı

20 Ağustos 2010 Cuma 11:14
Atalay, 30 yıldır İsveç'te yaşayan Kürt politikacısı Kemal Burkay'ı telefonla arayarak, Türkiye'ye çağırdığı ve "Koşullar henüz uygun değil" yanıtını aldığı yazıldı.
Türkiye İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 30 yıldır İsveç'te yaşayan Kürt politikacısı Kemal Burkay'ı telefonla arayarak, Türkiye'ye çağırdığı ve "Koşullar henüz uygun değil" yanıtını aldığı yazıldı.

Sabah gazetesinin bugünkü sayısında yer alan habere göre, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, PKK'ye eleştirileriyle de bilinen ve 30 yılı aşkın zamandır İsveç'te yaşayan Kemal Burkay'la görüştü.

Habere göre, Atalay'ın "Türkiye'ye niye dönmüyorsunuz?" sorusuna Burkay, "Koşullar henüz uygun değil" yanıtını verdi.

Haberde, İçişleri Bakanı Atalay, iki hafta önce Diyarbakır'a yaptığı gezi sırasında aydınlarla basına kapalı yaptığı toplantıda Burkay'la görüştüğünü açıkladığı belirtildi.

Atalay'ın kendisiyle görüştüğünü doğrulayan Burkay, şunları söyledi:

"Demokratik açılımdan bu yana hükümetin benimle görüşeceği yazılıp çizildi. Doğrusu ben hiçbir zaman böyle bir beklenti içinde olmadım. Ancak bir gazetede benimle yapılan bir röportajdan dolayı Sayın Atalay, beni aramak istemiş. Özel kalem aracılığıyla beni aradı. Verdiğim mülakattaki düşüncelerime katıldığını, fikirlerimizi önemsediğini söyledi."

AKnews

Diğer Haberler