Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Atalay’dan Kemal Burkay’a Çağrı

Atalay'dan Kemal Burkay'a Çağrı

20 Ağustos 2010 Cuma 11:14
Atalay, 30 yıldır İsveç'te yaşayan Kürt politikacısı Kemal Burkay'ı telefonla arayarak, Türkiye'ye çağırdığı ve "Koşullar henüz uygun değil" yanıtını aldığı yazıldı.
Türkiye İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 30 yıldır İsveç'te yaşayan Kürt politikacısı Kemal Burkay'ı telefonla arayarak, Türkiye'ye çağırdığı ve "Koşullar henüz uygun değil" yanıtını aldığı yazıldı.

Sabah gazetesinin bugünkü sayısında yer alan habere göre, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, PKK'ye eleştirileriyle de bilinen ve 30 yılı aşkın zamandır İsveç'te yaşayan Kemal Burkay'la görüştü.

Habere göre, Atalay'ın "Türkiye'ye niye dönmüyorsunuz?" sorusuna Burkay, "Koşullar henüz uygun değil" yanıtını verdi.

Haberde, İçişleri Bakanı Atalay, iki hafta önce Diyarbakır'a yaptığı gezi sırasında aydınlarla basına kapalı yaptığı toplantıda Burkay'la görüştüğünü açıkladığı belirtildi.

Atalay'ın kendisiyle görüştüğünü doğrulayan Burkay, şunları söyledi:

"Demokratik açılımdan bu yana hükümetin benimle görüşeceği yazılıp çizildi. Doğrusu ben hiçbir zaman böyle bir beklenti içinde olmadım. Ancak bir gazetede benimle yapılan bir röportajdan dolayı Sayın Atalay, beni aramak istemiş. Özel kalem aracılığıyla beni aradı. Verdiğim mülakattaki düşüncelerime katıldığını, fikirlerimizi önemsediğini söyledi."

AKnews

Diğer Haberler