Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
’Ateşkesi İstemeyenler Engelledi’

'Ateşkesi İstemeyenler Engelledi'

12 Ağustos 2010 Perşembe 02:15
Öcalan'ın avukatı İbrahim Bilmez: Herhalde ateşkesi istemeyenler görüşmeleri engelliyor.
İmralı Cezaevi'nde tutuklu bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan'ın avukatı İbrahim Bilmez, müvekkilleri ile haftalık görüşmenin engellenmesinin ateşkesle bağlantılı olduğunu iddia etti.

ANF'nin haberine göre, Öcalan'la haftalık görüşme yapmalarına izin verilmeyen avukatlardan İbrahim Bilmez, İmralı Cezaevi'nin bağlı bulunduğu Gemlik Jandarma Komutanlığı yetkililerinin, "gemilerin arızalandığını ve yeni bir geminin de kiralanmadığını" gerekçe gösterdiğini söyledi.

Bilmez, PKK'ye yönelik ateşkes çağrılarının yapıldığı günlerde Öcalan ile görüşmeye izin verilmemesini "Bu haftaki görüşmeye özel önem veriyorduk. Herhalde ateşkesi istemeyenler görüşmeleri engelliyor" şeklinde değerlendirdi.

PKK'nin kurucusu Abdullah Öcalan, 15 Şubat 1999'da Kenya'da yakalandıktan sonra getirildiği Türkiye'de 11 yıldır İmralı Cezaevi'nde tutuklu bulunuyor.

Türkiye medyası, son günlerde çıkan haberlere göre, PKK'nin kısa bir süre içinde ateşkes ilan edeceğini duyuruyor.

AKnews

Diğer Haberler