Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Av. Zekeriya Yapıcıoğlu: Artık İsrail`in Yaptıkları Yanına Kar Kalmayacak

Av. Zekeriya Yapıcıoğlu: Artık İsrail`in Yaptıkları Yanına Kar Kalmayacak

06 Kasım 2012 Salı 16:32
Mavi Marmara Davası'na müdahil olan avukatlardan Zekeriya Yapıcıoğlu, "Artık, israil`in yapacakları yanına kar kalmayacak" dedi.

İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen tarihi Mavi Marmara davası devam ederken adliye önündeki bekleyiş de devam ediyor.

Tarihi dava hakkında İlke Haber Ajansı`na konuşan davaya müdahil avukatlardan Zekeriya Yapıcıoğlu, "Artık israil`in yaptığı yanına kar kalmayacak" dedi. Davanın yapılmasının bile manidar olduğuna vurgu yapan Yapıcıoğlu, "israil bu güne kadar birçok katliam ve hukuksuzluğa imza attı. Hiç birisi böyle soruşturulmadı ve birçoğu yanına kar kaldı.
 
İsrail`in ve israil`in vahşi politikalarının böyle yargılanıyor olması büyük bir anlam ifade ediyor. Belki yargılananlar bu mahkemede olmayacak ama bu katillerin burada yargılanıyor olması artık israil`in sonunun başlangıcı olması açısından önemli bir dönüm noktası olacaktır."
 
İsrailli katillere fiili bir ceza vermenin mümkün olmayacağını belirten Yapıcıoğlu, "Ancak amacımız bu davadan bir ceza kararı çıkarıp, israilli katillerin Türkiye ile suçlu iadesi anlaşması olan ülkelere girişlerini zorlaştırıp bu sayede üzerlerinde bir baskı oluşturmaktır" diye konuştu.(İLKHA)

Diğer Haberler