Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Azadi İnisiyatifi’nden Mustazaflar Hareketi’ne ziyaret

Azadi İnisiyatifi'nden Mustazaflar Hareketi'ne ziyaret

29 Ağustos 2012 Çarşamba 14:45
Mustazaflar Hareketi'ni ziyaret eden Azadi İnisiyatifi yönetim kurulu üyeleri genelde ülke, özelde ise bölge sorunları hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Hak, Adalet ve Hürriyet için Kürdistan İslami İnisiyatifi yönetim kurulu üyeleri Adem Özcaner, Muhammed Akar, Yakup Aslan, Yavuz Delal ve Sabri Akgönül, Mustazaflar Hareketi Merkezi'ni ziyaret etti.

Azadi İnisiyatifi üyelerini Mustazaflar Hareketi sözcüsü Av. Hüseyin Yılmaz ve Mustazaflar Hareketi kurucu üyelerinden Mehmet Bahattin Temel ile Mahmut Tekdal karşıladı.

Genelde ülke, özelde ise Bölge sorunlarının ele alındığı ziyarette, mevcut sorunlar ve çözüm yolları hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Ziyarette ayrıca mevcut tüm sorunlara İslami çerçevede çözüm bulunması gerektiği, bunun için de İslam'ı referans alan siyasi bir partiye ihtiyaç duyulduğu, İslami muhalefetin sesinin gür çıkması için taleplerde ortak hareket edilmesinin gerekliliği üzerinde duruldu.

Karşılıklı görüşmelerin önemi ve devam etmesi gerektiği yönünde yapılan konuşmaların ardından okunan dua ile ziyaret sona erdi. (İLKHA)

Diğer Haberler