Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Bağlar Belediyesinden İftar Yemeği

Bağlar Belediyesinden İftar Yemeği

27 Ağustos 2010 Cuma 15:52
Diyarbakır Bağlar Belediyesi Ramazan ayı dolayısıyla dün bir iftar yemeği verdi. Yemeğe yaklaşık 500 kişi katıldı.

İftar yemeğinden hemen önce imamlardan oluşan grup Kur'an'dan çeşitli ayetler okudu ve dini konuşmalar yaptı. Ardından BDP Bağlar İlçe Başkanı Mahmut Büyükbayram yemeğe katılanlara yönelik bir konuşma yaptı.

Konuşmasını ağırlıklı olarak 12 Eylül'de düzenlenecek referanduma ayıran Büyükbayram, "Ailelerimiz 30 yıldır büyük acılar çekti. Onların emekleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz hassas bir süreçten geçiyoruz. Biz ne AK Parti ne de Kenan Evren politikalarına ortak oluruz" dedi.

Yemeğe katılan BDP Mardin Milletvekili Emine Ayna da siyasi süreç ve referanduma ilişkin kısa bir değerlendirme konuşması yaptı. Ayna, "12 Eylül 2010 günü sandıklar kuruluyor. 'Hayır'ın altına mühür bastığımız zaman CHP'nin 80 yıllık zulmüne evet diyeceğiz. Evet'in altına mühür bastığımızda AK Parti'nin 8 yıllık zulmüne evet diyeceğiz. Halkımız bu konuda nettir" diye konuştu.

Yemekten sonra katılımcılar hep beraber Sümerpark düzenlenen müzikli etkinliğe katılım sağladı.

Diğer Haberler