Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Bahçeli Diyarbakır’a Gelecek mi?

Bahçeli Diyarbakır'a Gelecek mi?

25 Ağustos 2010 Çarşamba 16:36
Bahçeli Diyarbakır'a ne zaman gelecek? Kamuoyunun merak ettiği soruya Bahçeli cevap verdi.
Başbakan Erdoğan'ın 'Sivas'ın öte yakasına gidemiyorlar' dediği muhalefetten bir olumlu bir olumsuz adım geldi. MHP lideri Devlet Bahçeli Diyarbakır'a gitmeyecek. Gerekçesi de 'hassasiyet' ve 'hata yapma' endişesi.

Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP dün Batman ve Van mitingleriyle Erdoğan'ın çağrısına kulak verdi. CHP liderinin halkla buluşması sönük geçse de CHP burada da söz sahibi olmak istediğini belli etti. Ancak MHP ana muhalefetle aynı görüşte değil. MHP'nin bölgeye olan temkinli yaklaşımı devam ediyor.

EN SON 2001'DE

Bahçeli CNN Türk ekranları aracılığıyla Diyarbakır'a gidilmeyeceğini ilan etti. Bahçeli'nin en son Diyarbakır'a 2001'de gittiğini söylemesi de akıllarda kalan bir başka ayrıntı oldu.

EN UFAK BİR HATA

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bahçeli "Diyarbakır'a gidecek misiniz?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Bu referandumda programın yok. En son 2001'de gittim. Hassasiyetlere önem veriyoruz. Bizim en ufak bir hatamız tüm Türkiye'ye mal olabilir. O yüzden ne zaman nereye gideciğimizi hesaplamak lazım."

Bahçeli daha önce de benzer soruyu net cevap vermemişti. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında gazetecilerin, 'Diyarbakır'a gidecek misiniz?' şeklindeki sorusuna Bahçeli, 'Vakti gelince giderim. Ne zaman ve nasıl gideceğimi ben bilirim' cevabını vermişti.

Kaynak: iyibilgi.com

Diğer Haberler