Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Bahçeli Diyarbakır’a Gelecek mi?

Bahçeli Diyarbakır'a Gelecek mi?

25 Ağustos 2010 Çarşamba 16:36
Bahçeli Diyarbakır'a ne zaman gelecek? Kamuoyunun merak ettiği soruya Bahçeli cevap verdi.
Başbakan Erdoğan'ın 'Sivas'ın öte yakasına gidemiyorlar' dediği muhalefetten bir olumlu bir olumsuz adım geldi. MHP lideri Devlet Bahçeli Diyarbakır'a gitmeyecek. Gerekçesi de 'hassasiyet' ve 'hata yapma' endişesi.

Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP dün Batman ve Van mitingleriyle Erdoğan'ın çağrısına kulak verdi. CHP liderinin halkla buluşması sönük geçse de CHP burada da söz sahibi olmak istediğini belli etti. Ancak MHP ana muhalefetle aynı görüşte değil. MHP'nin bölgeye olan temkinli yaklaşımı devam ediyor.

EN SON 2001'DE

Bahçeli CNN Türk ekranları aracılığıyla Diyarbakır'a gidilmeyeceğini ilan etti. Bahçeli'nin en son Diyarbakır'a 2001'de gittiğini söylemesi de akıllarda kalan bir başka ayrıntı oldu.

EN UFAK BİR HATA

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bahçeli "Diyarbakır'a gidecek misiniz?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Bu referandumda programın yok. En son 2001'de gittim. Hassasiyetlere önem veriyoruz. Bizim en ufak bir hatamız tüm Türkiye'ye mal olabilir. O yüzden ne zaman nereye gideciğimizi hesaplamak lazım."

Bahçeli daha önce de benzer soruyu net cevap vermemişti. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında gazetecilerin, 'Diyarbakır'a gidecek misiniz?' şeklindeki sorusuna Bahçeli, 'Vakti gelince giderim. Ne zaman ve nasıl gideceğimi ben bilirim' cevabını vermişti.

Kaynak: iyibilgi.com

Diğer Haberler