Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Bakan Eker’in Diyarbakır Temasları

Bakan Eker'in Diyarbakır Temasları

18 Ağustos 2010 Çarşamba 17:06
Referandum çalışmalarına katılmak üzere Diyarbakır'da bulunan Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, gün boyu sivil toplum kuruluşlarını ve esnafı ziyaret ederek referandum için destek istedi.
DİYARBAKIR - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, seçim bölgesi olan Diyarbakır'da referandum çalışmalarını hızla sürdürüyor. Eker, hem ilçe, hem esnaf ve hem de Sivil Toplum kuruluşları ile sık sık bir araya gelip referandum için destek istedi.

Anayasa değişikliğinin kabul edilmesi durumunda darbecilerinde yargılanabileceğini belirterek, “Özü itibari ile bir suç işlenmiş ve askeri darbe yapılmış. 1982 Anayasası'nda Anayasa Mahkemesi'nde kesin açık hüküm var, dava açamazsın diye. Biz bunu ortadan kaldırdık, ben hukukçu değilim ama benim bildiğim ve dileğim geçici 15'inci madde değişikliği yapılıp değiştirilirse darbeciler yargılanacak hale gelir. Önemli olan şuanda tartışılması gerek konu şu, birinci adımı atmadan ikinci adımı atmanın gereği yok” şeklinde konuştu.
AK Parti Milletvekilleri Abdurrahman Kurt ve Kutbettin Arzu ve Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Av. M. Baki Aksoy ile birlikte gün boyu sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Bakan Eker, teravih namazı sonrası esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Milletvekilleri iftar sonrası Ofis Camii'nde teravih namazını kıldı. Namazın ardından caminin bitişiğindeki taziye evine geçen AK Partililer, önceki gün hakkın rahmetine kavuşan Diyarbakırlı kanat önderi ve ilerleyen yaşına rağmen fakir öğrencilere burs sağlamasıyla tanınan Seyid Hacı Hüseyin Güven'in ailesine taziye dileklerinde bulundu. (İLKHA)

Diğer Haberler