Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Bakan Şahin’den Ustalık İşi Saptırma

Bakan Şahin'den Ustalık İşi Saptırma

17 Nisan 2012 Salı 22:40
BDP'nin İçişleri Bakanı Şahin hakkında verdiği gensoru önergesinin görüşmeleri sırasında Şahin'in gösterdiği fotoğraflardan dolayı gerginlik yaşandı.

İdris Naim Şahin'in dağda çekilmiş ve bazı fotoğrafları göstererek, "Vatandaşa dinini unutturmaya çalışıyorlar" sözlerine BDP'den sert tepki geldi.

BDP'nin, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında Newroz olaylarıyla ilgili verdiği gensoru önergesi TBMM Genel Kurulu'nda görüşüldü. Yapılan oylamada Şahin hakkındaki gensoru önergesi kabul edilmezken görüşmelerde gergin anlar yaşandı.

Şahin, meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada KCK yapılanmasına değindi. Bakan Şahin, BDP'nin KCK ile bağı olduğunu ve hiyerarşik olarak daha altta yer aldığını belirtti.

idris_naim_sahin.jpg

Konuşmasında Kemalist devletin bayat politikalarına başvurarak İslam'ı Kürtlere karşı kullanmaya çalışan Şahin "dağda kesilmiş bir domuz" fotoğrafı gösterdi. "İşte bu yapı vatandaşa dinini unutturmaya çalışıyor. Bu kesilen koyun değildir, örgütün üyelerine yedirmek üzere kestiği bir domuzdur" dedi.

AHMET TÜRK: BÖYLE DÜZEYSİZLİK GÖRMEDİM

Şahin'in ardından söz alan Ahmet Türk, yıllardır TBMM'de bulunduğunu ama İdris Naim Şahin kadar düzeysiz konuşma yapan birisine rastlamadığını belirtti.

Diğer Haberler