Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Barış Elçisi Hüseyin Yağmur vefat etti

Barış Elçisi Hüseyin Yağmur vefat etti

13 Temmuz 2012 Cuma 18:17
Kan davalı onlarca aileyi barıştırarak `Barış Elçisi` ünvanını alan Reşkotan Aşireti'nin lideri Hüseyin Yağmur, Batman`da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kan davalı onlarca aileyi barıştırarak `Barış Elçisi` ünvanını alan Reşkotan Aşiretinin lideri Hüseyin Yağmur tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Üç gün yoğun bakımda kalan ve doktorların yüzde 3 ölüm ihtimali verdiği ameliyatın ardından Yağmur kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu. Tedavi gördüğü hastaneye günlerce akın eden yakınları ve sevenleri, sağlığına kavuşması için dua etti.

Bismil`in Dirikê (Yağmur) Köyü`ndeki aile mezarlığına binlerce insan tarafından defnedilen 61 yaşındaki Hüseyin Yağmur son yolculuğuna uğurlandı.

Geride 23 çocuk ve gözü yaşlı hayat arkadaşını bırakan Yağmur`un taziyesi aynı köyde yapılıyor. 

Reşkotan Aşiretinin lideri olan Hüseyin Yağmur`un büyük oğlu Abdurrahman Yağmur, "Tüm Reşkotan aşiretinin ve halkın başı sağ olsun" dedi.

Babasının tüm bölgede son derece sevildiğini ve saygın bir kişiliğe sahip olduğunu belirten Yağmur; "Babamızın vefatı bizleri derinden üzmüştür. Hayatı boyunca hep yoksulların ve darda kalanların yardımına koştu. Küçük büyük 7`den 77`ye herkesi sevdi ve saydı. Manevi boyutuyla herkesin büyüğü ve dert babası oldu. İnsanların sorununa ve derdine çare olmak için gecesini gündüzüne kattı. Barış davalarında aranılan isim oldu. Bizler de babamızın bize bıraktığı manevi değerlere daha fazla sahip çıkarak ona layık olmaya çalışacağız. Taziyemize gelerek acımızı paylaşan tüm eş ve dostlarımıza teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Diğer Haberler