Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Kürdistan Kamuoyuna [Sıdkı ZİLAN]
Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) eski Genel Sekreteri, Evet-Hayır Kampanyası ve diğer konulara ilişkin basın açıklaması yaptı.
”Barış Mitingi”nde 15 Gözaltı

"Barış Mitingi"nde 15 Gözaltı

02 Eylül 2010 Perşembe 08:40
BDP tarafından Batmanda düzenlenen 1 Eylül Dünya barış günü mitingi sonrası gergin anlar yaşandı.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından Batmanda düzenlenen 1 Eylül Dünya barış günü mitingi sonrası gergin anlar yaşandı.

Batman Basın kavşağında düzenlenen ve BDP Genel başkan yardımcıları Batman Milletvekilleri Bengi Yıldız, Ayla Akat Ata, Diyarbakır büyükşehir belediye başkanı Osman Baydemir, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, demokratik toplum kongresi Eş başkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk'ün katıldığı miting sonrası dağılan kalabalıktan bir grup belediye kavşağında bekleyen polis otosuna saldırdı.

Yapılan taşlı saldırıda polis otusun camları kırıldı. Bir polis ise hafif yaralandı. Polis ve Göstericiler arasında ara sokaklarda kovalamaca yaşanırken 15 gösterici göz altına alındı. Camları kırılan polis otosu karakola getirilerken gözaltına alınan göstericilerde karakola getirildi.

İHA - Foto: Arşiv

Diğer Haberler