Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Barzani: Ateşkes Yerinde Bir Karar

Barzani: Ateşkes Yerinde Bir Karar

15 Ağustos 2010 Pazar 15:04
Kürdistan Demokrat Partisi Başkan Yardımcısı Nêçirvan Barzani, PKK'nin tek taraflı olarak ilan ettiği ateşkes kararının yerinde bir karar olduğunu belirtti.
Nêçirvan Barzani, dün Rudaw gazetesine yaptığı açıklamada, PKK'nin tek taraflı olarak ilan ettiği ateşkes kararının yerinde bir karar, pozitif ve sevindirici bir adım olduğunu söyledi. “Savaş deneyimi bu sorunun savaş ve şiddetle çözülmeyeceğini kanıtlamıştır” diyen Barzani, yalnızca siyasi ve barışçıl yöntemlerle Türkiye'de Kürt sorununun çözülebileceğini ifade etti.

Bu ateşkes sürecinin, barış için yeni bir fırsat olarak ele alınacağını umduğunu belirten Barzani, "Ateşkesin kalıcı ve çift taraflı olmasını, bir daha savaşın yaşanmaması için iyi bir zeminin oluşturulmasını umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kürdistan Bölgesinde, Kürt siyasi liderlerin barışçıl yönde atılan tüm adımları desteklemeye hazır olduğunu kaydeden Barzani, "Biz de, Kürdistan Bölgesinde barışçıl bir çözüm için atılan tüm adımları destekliyoruz, savaş ve şiddetin yaşanmaması ve barışın geliştirilmesi için rolümüzü oynamaya hazırız” diye konuştu.

AKnews

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları