Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Barzani: Ateşkes Yerinde Bir Karar

Barzani: Ateşkes Yerinde Bir Karar

15 Ağustos 2010 Pazar 15:04
Kürdistan Demokrat Partisi Başkan Yardımcısı Nêçirvan Barzani, PKK'nin tek taraflı olarak ilan ettiği ateşkes kararının yerinde bir karar olduğunu belirtti.
Nêçirvan Barzani, dün Rudaw gazetesine yaptığı açıklamada, PKK'nin tek taraflı olarak ilan ettiği ateşkes kararının yerinde bir karar, pozitif ve sevindirici bir adım olduğunu söyledi. “Savaş deneyimi bu sorunun savaş ve şiddetle çözülmeyeceğini kanıtlamıştır” diyen Barzani, yalnızca siyasi ve barışçıl yöntemlerle Türkiye'de Kürt sorununun çözülebileceğini ifade etti.

Bu ateşkes sürecinin, barış için yeni bir fırsat olarak ele alınacağını umduğunu belirten Barzani, "Ateşkesin kalıcı ve çift taraflı olmasını, bir daha savaşın yaşanmaması için iyi bir zeminin oluşturulmasını umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kürdistan Bölgesinde, Kürt siyasi liderlerin barışçıl yönde atılan tüm adımları desteklemeye hazır olduğunu kaydeden Barzani, "Biz de, Kürdistan Bölgesinde barışçıl bir çözüm için atılan tüm adımları destekliyoruz, savaş ve şiddetin yaşanmaması ve barışın geliştirilmesi için rolümüzü oynamaya hazırız” diye konuştu.

AKnews

Diğer Haberler