Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Barzani: Türkiye Bölgenin Kapısıdır

Barzani: Türkiye Bölgenin Kapısıdır

25 Ağustos 2010 Çarşamba 13:19
Neçirvan Barzani, “ Türkiye bölgenin kapısı özelliğini taşmaktadır. Türkiye'deki Kürt sorununun barışçıl yollarla çözülmesi için çaba harcayacağız" dedi.
Kürdistan Bölgesi eski Başbakanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkan Yardımcısı Neçirvan Barzani, “ Türkiye bölgenin kapısı özelliğini taşmaktadır. Türkiye'deki Kürt sorununun barışçıl yollarla çözülmesi için çaba harcayacağız" dedi.

Barzani, Kürdistan Bölgesi'nde yayın yapan "Avine" gazetesinin kendisiyle yaptığı söyleşide, Kürdistan Bölgesi'nin Türkiye ile iyi bir ilişkileri olduğu gibi, kendisinin de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve diğer yetkililerle iyi ilişkileri olduğunu belirtti.

Türkiye'nin “bölgenin kapısı” özelliğini taşıdığını ifade eden Neçirvan Barzani, “Bu ilişkileri daha da geliştirmeye çalışacak ve Türkiye'deki Kürt sorununun barışçıl yollarla çözümü için çaba harcayacağı. Çünkü bu, bize düşen bir sorumluluktur" ifadesini kullandı.

Bu arada, KDP kurultayının ramazan bayramı sonrasına ertelendiğini belirten Barzani, Kürdistan Bölgesi'nin İran'a kaçak petrol sattığı suçlamalarını da reddetti.

AKnews

Diğer Haberler