Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Barzani: Türkiye Bölgenin Kapısıdır

Barzani: Türkiye Bölgenin Kapısıdır

25 Ağustos 2010 Çarşamba 13:19
Neçirvan Barzani, “ Türkiye bölgenin kapısı özelliğini taşmaktadır. Türkiye'deki Kürt sorununun barışçıl yollarla çözülmesi için çaba harcayacağız" dedi.
Kürdistan Bölgesi eski Başbakanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkan Yardımcısı Neçirvan Barzani, “ Türkiye bölgenin kapısı özelliğini taşmaktadır. Türkiye'deki Kürt sorununun barışçıl yollarla çözülmesi için çaba harcayacağız" dedi.

Barzani, Kürdistan Bölgesi'nde yayın yapan "Avine" gazetesinin kendisiyle yaptığı söyleşide, Kürdistan Bölgesi'nin Türkiye ile iyi bir ilişkileri olduğu gibi, kendisinin de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve diğer yetkililerle iyi ilişkileri olduğunu belirtti.

Türkiye'nin “bölgenin kapısı” özelliğini taşıdığını ifade eden Neçirvan Barzani, “Bu ilişkileri daha da geliştirmeye çalışacak ve Türkiye'deki Kürt sorununun barışçıl yollarla çözümü için çaba harcayacağı. Çünkü bu, bize düşen bir sorumluluktur" ifadesini kullandı.

Bu arada, KDP kurultayının ramazan bayramı sonrasına ertelendiğini belirten Barzani, Kürdistan Bölgesi'nin İran'a kaçak petrol sattığı suçlamalarını da reddetti.

AKnews

Diğer Haberler