Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Başbakan, Öcalan ile görüşmeye hazır

Başbakan, Öcalan ile görüşmeye hazır

18 Ekim 2012 Perşembe 12:03
Başbakan, terörle mücadele konusunda yeni adımların atılacağı sinyalini verdi.

Başbakan Erdoğan: "MİT her an her türlü hareketi yapabilir. Mesela yarın İmralı'ya gitmek gerekiyorsa müsteşarıma 'Gerekeni yap' derim. Yeter ki akan kan dursun. Bunu teröre destek diye gören zihniyet büyük yanlış içindedir" dedi.

Başbakan Rercep Tayyip Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'ne katıldığı Azerbaycan'ın başkenti Bakü'den dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Terörle mücadele konusunda yeni adımların atılacağı mesajını veren Başbakan, MİT üzerinden müzakere yapılabileceğini söyledi.

Başbakan, "MİT, her an her tür hareketi yapabilir. Mesela yarın İmralı'ya gitmek gerekiyorsa MİT Müsteşarına 'Sen gerekeni yap' derim. Yeter ki akan kan dursun, netice olsun" dedi.

Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi Güçlendirilmeli

Başbakan Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'ne de değindi, "Bunu teröre destek diye gören zihniyet büyük yanlış içindedir. Milli birlik ve kardeşlik diyoruz, bu projeden bahsediyoruz. Amacımız bunu ülkemizin her yerinde güçlendirmek ve yaymaktır." ifadelerini kullandı.

Başbakan Öz Eleştiride Bulundu

Başbakan'ın gündeminde yerel seçimler için gerçekleştirilen anayasa değişikliğinin yeterli oya ulaşamaması da vardı.

Başbakan öz eleştiride bulundu, "MHP gibi biz de kesinlikle 'oylama sırasında fire olmamıştır' gibi bir yaklaşım içine girmeyiz. Bu fireler bizde de onlarda da olabilir. Sonuçta partilerimizde yaşanan bir su kaçağı vardır." açıklamasını yaptı. (haberler.com)

Diğer Haberler